Susitikimas su rašytoja Igne Zarambaite

Rugsėjo 8 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvyko rašytojos Ignės Zarambaitės ir jos knygos „Juodavandeniai“, laimėjusios 2021 Metų knygos rinkimus ir Vaikų literatūros premiją, pristatymas ir kūrybinės dirbtuvės. Renginys organizuotas įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos ir Mažeikių rajono savivaldybės finansuojamą projektą „Emocijų laboratorija“, kurio tikslas – ugdyti ir lavinti paauglių emocinius, socialinius bei kūrybinius įgūdžius, pasitelkiant profesionalius kūrėjus, edukatorius ir įveiklinant bibliotekos emocinės raiškos erdvėje esančias interaktyvias priemones.

Ignė Zarambaitė yra knygų vaikams ir jaunimui autorė, edukatorė.  Savo kūryba ir gebėjimais ji mielai dalinasi su kitais literatūriniuose ir edukaciniuose susitikimuose, padeda atrasti saviraiškos galimybes. Šios autorės knyga „Juodavandeniai” priskiriama paauglių literatūros kategorijai. Apysakoje nagrinėjamos paaugliams, jaunimui aktualios temos: patyčios, šeimos santykiai,  tapatybės ir prasmės paieškos, draugystės ir pripažinimo troškimas. Rašytoja yra kilusi iš Šilutės, ten augo ir gyvena šiuo metu, todėl ir knygoje „Juodavandeniai“ pagrindinę veiksmo vietą pasirinko būtent miestelį užliejamą potvynių. Autorė daug kartų yra važiavusi pasižiūrėti į potvynių apsemtas vietas, todėl knygoje labai įtaigiai pasakoja apie potvynio metą, apleistas sodybas ir ten tebegyvenančius žmones. Taip pat pasidalino mintimis apie šią ir kitas savo parašytas knygas, paaiškino, kur ji ieško idėjų savo tekstams.

Knygos pristatyme dalyvavo Kalnėnų progimnazijos 8 a klasės moksleiviai kartu su mokytoja Edita Jagminiene. Moksleiviai po knygos pristatymo buvo pakviesti atlikti kūrybinį performansą, kuriame  liejo ant drobės juodus akrilo dažus, taip atskleisdami savo, kaip „juodavandenių“ prigimtį, ir taip išreikšdami savo emocijas.

 

Sigita Repšytė, projekto koordinatorė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja

Nuotraukos Ingridos Jonušienės

Kitos naujienos