Susitikimas su parengties pareigūne

2024 m. gegužės 31 d. Mažeikių Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje lankėsi Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus patarėja, atliekanti savivaldybės parengties pareigūno funkcijas, Jūratė Nemniasevienė.

Pareigūnė bibliotekos darbuotojams trumpai pristatė šiandieninę civilinės saugos sistemos situaciją, jos tikslus bei veiklą. Susitikimo metu pasidalinta žiniomis, kaip pasirengti ekstremaliosioms situacijoms ar įvykiams, aptarti visuomenės perspėjimo ir informavimo algoritmai, gyventojų evakavimo klausimai, kolektyvinės apsaugos statinių ir priedangų paskirtis. Parodyta, kaip interaktyviame žemėlapyje susirasti arčiausiai namų ar darbovietės esantį gyventojų evakavimo punktą, kolektyvinės apsaugos statinį ar priedangą. Aptartas ir pademonstruotas galimo netikėto išvykimo krepšio suaugusiesiems ir vaikams turinys: reikalingas maisto, vandens, vaistų, higienos priemonių atsargų kiekis, svarbūs dokumentai ir jų kopijos.

Paskatinta apsilankyti ir Lietuvos pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms interneto svetainėje https://lt72.lt/, kurioje išsamiai pasakojama, kaip kiekvienas iš mūsų turi pasirūpinti savimi ir artimaisiais bent 72 valandas, kol atvyks pagalba.

Susirinkusieji aktyviai dalyvavo diskusijoje, domėjosi, kaip ir iš kur gauti informaciją, pagalbą ir rekomendacijas, įvykus gaisrui, ekstremaliajai situacijai, kokius būtiniausius daiktus reikia turėti nelaimės atveju.

 

Dalia Alseikienė

 

Kitos naujienos