Bibliotekininkė rodo vaikams rastą butelį su žinute

Stovyklos „Spindulėlis – 2022“ vaikai Ukrinuose ieškojo lobio

Birželio 28 d. popietę Mažeikių viešosios bibliotekos Ukrinų filialo bibliotekininkė lankėsi Ukrinų kultūros namuose pas mažuosius stovyklos „Spindulėlis – 2022“ stovyklautojus. Ji atėjo nešina buteliu, kurį rado Varduvos upėje, netoli malūno. Butelis nepaprastas – su žinute viduje. Atidarius butelį paaiškėjo, kad jame yra žemėlapis lobio paieškai.

Vaikai, susidomėję žemėlapiu, ėmėsi ruoštis žygiui. Naudodamiesi žemėlapiu, jie aplankė žymias Ukrinų kaimo vietas: skulptūras, žaidimų erdves, paminklus. Pabaigoje buvo nuoroda ir į vietą, kur daugiausia yra knygų. Čia bibliotekos darbuotoja parodė knygas, kurios labai tinka linksmai ir kūrybingai leisti laiką vasaros atostogų metu. Bibliotekoje – didžiulis knygų pasirinkimas, tarp kurių yra ir tokių, iš kurių galima sužinoti, kaip atlikti įvairius smagius bandymus ir eksperimentus, ko reikia vykstant iškylauti.

Darbuotoja pasiūlė vaikams dalyvauti konkurse „Vasara su knyga“ ir priimti skaitymo iššūkį. Tam reikia atlikti užduotis – perskaityti penkias knygas, atlikus jas – registruotis ir dalyvauti loterijoje, kurioje galima laimėti puikių prizų. Iš bibliotekos vaikai išėjo nešini lobiu – knygomis ir saldainiais.

Ieškodami lobio, stovyklautojai susipažino su įžymiomis kaimo vietomis, sužinojo apie bibliotekoje esančias pažintines knygas, buvo paskatinti dalyvauti konkurse „Vasara su knyga“. Buvo smagu!

Valda Muravjovienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo bibliotekininkė

 

 

Kitos naujienos