Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai skirta viktorina „Lietuvių kalbos ir literatūros pasaulyje“ Balėnų bibliotekoje

2024 m. gegužės 7 d. Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos Balėnų bibliotekoje vyko viktorina, skirta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti. Ji kiekvienam mūsų primena tuos laikus, kai buvo uždrausti mūsų tautos brandą liudijantys ženklai – kalba, knyga, spauda.

Renginį pradėjome animuoto filmuko „Lietuviškos spaudos draudimas ir tautinis atgimimas“ peržiūra. Pažiūrėję filmuką, renginio dalyviai su bibliotekos darbuotoja Elena aptarė šį labai reikšmingą istorinį laikotarpį lietuvių kalbos išlikimui.

Vėliau jaunieji dalyviai buvo pakviesti pasivaržyti viktorinoje „Lietuvių kalbos ir literatūros pasaulyje“. Atsakinėdami į smagius viktorinos klausimus, vaikai pagilino turimas žinias arba sužinojo primirštus dalykus apie lietuvių kalbą, literatūrą bei, žinoma, knygas.

Renginio pabaigoje bibliotekos darbuotoja pakvietė renginio dalyvius jungtis prie akcijos „Lietuva skaito“. Susiradę bibliotekoje įdomiausią knygą ir patogiausią erdvę, leidosi į malonią skaitymo kelionę knygų puslapiais.

Paskaitę knygeles, visi drauge pasidžiaugėme, kaip smagu, kad šiandien be jokių apribojimų galime skaityti pasirinktus leidinius, tačiau turime prisiminti ir nepamiršti, kokią kainą sumokėjome, kad susigrąžintume lietuvišką žodį.

Elena Rimkuvienė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Balėnų bibliotekos bibliotekininkė

Kitos naujienos