Skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ pristatymas Balėnų bibliotekoje

2024 m. birželio 4 dienos popietę Mažeikių  Henriko Nagio viešosios bibliotekos Balėnų bibliotekoje vyko skaitymo iššūkio ,,Vasara su knyga“ pristatymas. Vaikams buvo papasakota apie Lietuvos viešųjų bibliotekų organizuojamą akciją „Vasara su knyga“, vykstančią jau devintus metus, apdovanojimui skirtus prizus bei smulkiai aptartos užduotys.

Renginio dalyviams bibliotekininkė padalino iš anksto parengtus lankstinukus ,,10 priežasčių, kodėl verta skaityti“. Su vaikais kalbėjomės, diskutavome apie skaitymo teikiamą naudą, vardinome skaitymo privalumus.

Su mažaisiais lankytojais skaitėme Kęstučio Kasparavičiaus knygą „Tinginių šalis“, tinkančią pirmai užduočiai – perskaityti knygą apie svajonių šalį. Šiame kūrinyje pasakojama apie Tinginių šalį, kurios miškuose dygsta tortai, o ant medžių auga ledai… Vyresnieji vaikai pasirinko ir skaitė ištraukas iš A. de Saint-Exupéry knygos „Mažasis princas“. Joje pasakojama apie berniuką iš kitos planetos ir jo tarpplanetines keliones. Tai išmintingas pasakojimas apie žmogaus lemtį, draugystę, vienatvę ir vienišumą.

Paskaitę ir pabendravę, žaidėme nuotaikingą komandinį stalo žaidimą „VETO! Uždrausti žodžiai“. Šis žaidimas yra iš tų, kuriam reikia begalinės fantazijos ir kuris puikiai lavina vaizduotę bei kūrybinį mąstymą.

Po to vaikai sugužėjo į biblioteką ir, padedant bibliotekos darbuotojai, rinkosi knygas pagal užduotis. Nemažai renginio dalyvių jau ir pernai dalyvavo skaitymo iššūkyje ir sėkmingai jį įveikė.

Tikimės, kad dauguma bibliotekos lankytojų priims skaitymo iššūkį ir dalyvaus bibliotekos organizuojamuose vasaros skaitymuose netradicinėse aplinkose. Juk kaip smagu, kai šalia yra knyga ir draugai.

 

Elena Rimkuvienė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Balėnų bibliotekos bibliotekininkė

Kitos naujienos