Skaitymai vaikams „Auštant“ Viekšnių miesto bibliotekoje

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių miesto filiale vyko renginys, skirtas Šiaurės šalių literatūros savaitei. Renginyje dalyvavo Viekšnių gimnazijos 2b klasės mokiniai ir jų mokytoja Vanda Juozapavičienė.

Šiaurės šalių literatūros savaitė yra Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ sąjungos vykdomas projektas, skirtas skaitymo skatinimui, garsinio skaitymo ir pasakojamosios tradicijos puoselėjimui ir pažinčiai su Šiaurės šalių literatūra. Visada Šiaurės šalių literatūros savaitė rengiama lapkritį, tamsiausiu metų laiku. Pagrindinė savaitės idėja yra labai paprasta: prie žvakių šviesos visiems kartu susibūrus skaityti knygą.

Lapkričio 14-ąją, didžiąją skaitymo balsu dieną, dideli ir maži renkasi visų Šiaurės ir Baltijos šalių mokyklose ir bibliotekose pasiklausyti balsu skaitomų tų pačių tekstų. Būtent šiandien siekiama pritraukti kuo daugiau dalyvių. Tuo pačiu metu įvairiomis kalbomis Šiaurės ir Baltijos šalyse daugiau kaip 2000 vietų yra skaitomos ištraukos iš Šiaurės šalių autorių knygų. Vaikams skirta skaitymo valandėlė „Auštant“ prasideda 9.00 val. Labai smagu, kad renginį mūsų bibliotekoje pavyko suorganizuoti būtent šiuo metu. Mokiniai pasijuto kažkaip ypatingai prisijungę prie projekto ir drauge su tūkstančiais vaikų patekę į įsimintiną skaitymo šventę.

Šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitė kviečia skaityti apie Šiaurės šalių gamtą. Meilė ir pagarba gamtai yra giliai persismelkusi mūsų kultūroje ir užima svarbią vietą Šiaurės šalių literatūros ir pasakojimų tradicijose. Todėl per rytinius skaitymus „Auštant“ buvo rekomenduojama skaityti  ištraukas iš Malin Kivelä, Linda Bondestam, Martin Glaz Serup knygos „Jei sutiktum lokį“. Tai šilto humoro pilna istorija, kuri nagrinėja klausimą, ką reikėtų daryti sutikus lokį.

Kiekvienam mokiniui bibliotekininkė buvo atspausdinusi knygos ištrauką, kurią reikėjo perskaityti pasišviečiant žibintuvėliu. Vėliau vaikai atsakinėjo į klausimus, aptarėme knygos iliustracijas.

Žvakių ugnelės, simbolizuojančios knygos ir žodžio šviesą, sukūrė jaukią ir šiltą atmosferą, todėl garsinis skaitymas tokioje netradicinėje erdvėje paliko gilų įspūdį vaikams.

Susitikimo metu ypatingas dėmesys buvo skiriamas švedų rašytojai Astridai Lindgren ir jos parašytoms knygoms. Vaikams buvo pristatyta jos jubiliejui skirta paroda. Juk būtent šiandien, lapkričio 14 dieną, rašytojai sukaktų 115 metų.

Rasa Vilkaitė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos