Skaitmeninė savaitė 2021

Šiųmetinė skaitmeninė savaitė kvies užduoti klausimą: ką naujo šiandien išmokote jūs?

Kovo 22–28 d. Lietuvoje ir visoje Europoje vyks „Skaitmeninė savaitė 2021“. Jos tikslas – atkreipti gyventojų dėmesį į skaitmeninių įgūdžių svarbą tiek darbe, tiek kasdieniame gyvenime. Šių metų „Skaitmeninėje savaitėje 2021“ ypatingas dėmesys bus skiriamas mokymuisi visą gyvenimą. Projektas „Prisijungusi Lietuva“ kvies į 5 vaizdo transliacijas kasdien nuo 11 val. Profesionalūs pranešėjai gvildens gyventojams rūpimus klausimus, renginių metu taip pat vyks viktorinos, kurių metu bus galimybė laimėti prizų.

„Kalbėsime apie šių dienų skaitmeninius iššūkius ir pasidalinsime patarimais, kaip saugiai saugoti dokumentus „debesyje“, kaip naršyti internete, kad jis mums nepridarytų nemalonumų, taip pat paaiškinsime, ką reikia žinoti, norint saugiai atlikti finansines operacijas internete, kaip elektroninėje erdvėje apsipirkti, taupyti ir investuoti. Akivaizdu, kad savaitės renginių tematiką neišvengiamai paveikė ir COVID-19 bei pandemijos įtaka pasauliui – gyvename naujoje realybėje, kurioje skaitmeniniai įgūdžiai dar svarbesni nei bet kada anksčiau“, – sako L. Križinauskienė.

„Skaitmeninę savaitę 2021“ atidarys renginys tema „Skaitmeninė visuomenė – kvietimas augti“, kurią pristatys skaitmeninių inovacijų ekspertas Elijus Čivilis ir kibernetikos ekspertė Vilma Škarnulytė.

Antradienį bus diskutuojama tema „Darbo vietų transformacija“, apie tai kalbės vadovavimo konsultantas, personalo ekspertas Saulius Jovaiša ir verslo atsparumo ekspertas Edvinas Kerza.

Trečiadienį vyks diskusija apie debesų kompiuteriją – šia tema diskutuos inovacijų ekspertas Arnoldas Lukošius ir „Google“ atstovybės Lietuvoje vadovas Vytautas Kubilius.

Ketvirtadienio tema – „Kaip (iš)GYVENTI tarp ekranų?“ Apie tai kalbės Skaitmeninės etikos centro steigėjos Rasa Jauniškienė ir Renata Gaudinskaitė. Paskutinis savaitės renginys bus skirtas finansiniam saugumui internete. Renginio metu bus galima išgirsti ekspertų patarimus – juos dalins SEB banko Prevencijos departamento direktorius Audrius Šapola ir „Swedbank“ Lietuvoje banko vyriausioji informacinės saugos vadovė Žygeda Augonė.

Be to, „Skaitmeninės savaitės 2021“ metu projektas „Prisijungusi Lietuva“ ir Migracijos departamentas prie LR VRM organizuoja akciją, kurios metu gyventojai Migracijos departamento teritoriniuose skyriuose atsiimdami asmens tapatybės kortelę gaus dovanų skaitytuvą, juo pasirašymui elektroniniu parašu galima naudoti ir savo asmens tapatybės kortelę.

Renginius bus galima stebėti projekto „Prisijungusi Lietuva“ „Youtube“ kanale, „Facebook“ paskyroje arba www.prisijungusi.lt. Daugiau informacijos apie juos galima rasti svetainėje www.prisijungusi.lt.

Kitos naujienos