Mažeikių viešojoje bibliotekoje pristatyta Simono Jurkevičiaus knyga „Velniškoji superprofesija“

Artėjant vasarai, 2023 m. gegužės 23 d., Mažeikių Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje apsilankė profesionalus kelionių gidas Simonas Jurkevičius, kuris mažeikiškiams pristatė naująją savo knygą – gido dienoraštį „Velniškoji superprofesija“.

Ilgą laiką gyvenęs ir mokslus baigęs Italijoje, po 17 metų S. Jurkevičius grįžo į Lietuvą, tačiau ir toliau savo veiklą sieja su šia šalimi. Dirba italų ir lietuvių kalbų vertėju, gidu. Apie Italiją jau yra išleidęs tris knygas („Sava Roma“ (Obuolys, 2014), „Amor Roma – italų kalbos gidas“ (Tyto Alba, 2019) ir „Amor Roma – Amžinojo miesto gidas“ (Tyto Alba, 2019), taip pat rašo į žurnalus „Nemunas“, „Keliauk“. Laisvalaikiu groja, jo įkurta juodojo metalo grupė „Luctus“ yra gerai žinoma šios muzikos mėgėjams Lietuvoje ir už jos ribų.

Naujausioje knygoje „Velniškoji superprofesija“ autorius ne tik pateikia įvairių žinių apie Europos miestus, bet ir pristato gido virtuvę su visais šio darbo iššūkiais ir problemomis. Svečias paaiškino, kodėl savo darbą vadina superprofesija ir kodėl ji yra „velniška“. Jis pasakojo, kokius klausimus tenka spręsti kelionių vadovui, kokių nutikimų, ir linksmų, ir sudėtingų, atsitinka kelionėse, kokių keliaujančių „kosmonautų“ tenka sutikti ir su jais bendrauti.

Knygos pristatymą moderavo Renavo dvaro muziejininkė Nomeda Vėlavičienė, kuriai gido darbas taip pat yra labai artimas, nes 19 metų dirbo turizmo agentūroje, lydėjo grupes į keliones, o dabar veda ekskursijas Renavo dvare. Mažeikiškiai, atėję į susitikimą su knygos autoriumi, turėjo galimybę pasiklausyti įdomaus ir nuotaikingo dviejų gidų pokalbio, įsigyti knygą su autografu, asmeniškai pabendrauti.

Šią knygą įsigijo ir Mažeikių viešoji biblioteka, tad smalsūs keliautojai galės ne tik paskaityti įdomių istorijų, bet ir rasti naudingų žinių apie Europos miestus (Rygą, Taliną, Helsinkį, Stokholma, Oslą, Romą, Veneciją ir daugelį kitų) bei rekomendacijų, ką įdomaus galima pamatyti ir nuveikti kiekviename mieste.

Dėkojame knygos knygos autoriui Simonui Jurkevičiui ir renginio moderatorei Nomedai Vėlavičienei už puikų knygos pristatymą.

Dangira Undžienė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Nuotraukos Janinos Dambrauskaitės

Kitos naujienos