Šiaurės šalių literatūros savaitės skaitymai Balėnų bibliotekoje

Lapkričio 13 d. Balėnų bibliotekoje sušvito žvakių švieselės, vaikai ir jaunimas rinkosi į Šiaurės šalių literatūros savaitės skaitymus. Šių metų tema – KALĖDOS ŠIAURĖJE.

Bibliotekoje veikė Šiaurės šalių literatūros knygų paroda, kurią parengė bibliotekininkė kartu su jaunąja skaitytoja Meda, kad apsilankę vaikai galėtų susipažinti ir išsirinkti paskaityti.

Renginį pradėjome švedų rašytojos Astridos Lindgren knygos „Emilis iš Lionebergos“ ištraukos „Kai Emilis nuniokojo Kathultą ir pagavo vilkduobėje Komandor“ skaitymu.

Įvairių nutikimų kupina Emilio istorija linksmai ir energingai paliudija: net ir mažas, savaip pasaulį matantis žmogus gali nuveikti didelius darbus ir padėti tiems, kam pagalba reikalinga. Jame Emilis rodo tikrą Kalėdų dvasią – vargšų džiaugsmui ir tėvų nevilčiai.

Išklausę skaityto pasakojimo, su vaikais nusikėlėme į Kathulte gyvenančius personažus ir padiskutavome: ką daryti, kai jūs turite daugybę maisto, o kiti jo neturi? Kokį sprendimą priimtumėte jūs?

Šiemet sukanka 60 metų, kai Emilis iš Lionebergos linksmina savo gerbėjus įvairiausiose šalyse. Plakatais išpuošę patalpą, šventėme Emilio 60-ąjį gimtadienį: nuspalvinome jam žaismingus paveikslėlius, žaidėme žaidimus, uždegėme žvakutes ant šiaurietiško torto.

Renginio pabaigoje nepamiršome ir šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitės temos  –  Kalėdos Šiaurėje. Dauguma žmonių, išgirdę žodį „Kalėdos“, prisimena laukimo jausmą. Kalėdų senelį, tradicinius patiekalus ir dovanas.

Paskanavę šiaurietiškų vaišių, vaikai iš paruoštų šiaudų pasigamino savo rankų darbo žaisliuką ir džiaugėsi, kad sukurtu žaisliuku galės papuošti kalėdinę eglutę.

Elena Rimkuvienė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos Balėnų bibliotekos bibliotekininkė

Kitos naujienos