Šiaurės šalių literatūros savaitė Židikų bibliotekoje

Šiaurės šalyse gimęs projektas kasmet lapkričio mėnesį skaitytojus suburia į knygos ir šviesos šventę. Tamsiausiu metų laiku uždegame žvakes ir skaitome knygą. Tai yra pagrindinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja. Šių metų tema – „Gamta Šiaurėje“.

Lapkričio 16 d. ankstų rytą Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos ketvirtokai atskubėjo į Židikų miestelio biblioteką. Jaukioje žvakučių šviesoje bibliotekininkė skaitė Malin Kivelä ir Martin Glaz Serup paveikslėlių knygą ,,Jei sutiktum lokį“. Diskutavome apie pagrindinį knygos veikėją lokį, ką darytume mes jį susitikę. Bibliotekininkė supažindino su Šiaurės šalių gamta, vietinių gyvenimo būdu. Naudodamiesi pateikta literatūra, ketvirtokai dalyvavo viktorinoje apie Šiaurės šalis. Renginio pabaigoje visi gavo 3 klausimus. Ko palinkėtum sau kitais metais? Ko palinkėtum draugams? Kas turėtų išsipildyti per ateinančius metus? Atsakymus bibliotekininkė sudėjo į voką ir užantspaudavo. Prižadėjome voką atidaryti lygiai po metų – Šiaurės šalių literatūros savaitės skaitymuose. Išlydėdama bibliotekininkė pavaišino gardžiais meduoliniais sausainiais ir saldainiais, o vaikai atsidėkodami palaimino bibliotekininkę.

Atėjus sutemų valandai, buvo uždegtos žvakės ir skaitoma ištrauka iš švedų rašytojo Patrik Svensson knygos „Apie ungurius ir žmones“. Ši istorija yra apie mįslingiausią pasaulio žuvį, žmonių tarpusavio ryšį, bei žmogaus ryšį su gamta. Skaitymuose dalyvavę Vytautas ir Vitalija Gedvilai, aplankę ne vieną Skandinavijos šalį, pasidalijo pažintinių kelionių įspūdžiais. Prie arbatos puodelio diskutavome apie Skandinavijos šalių gamtą, klimato pokyčius pasaulyje, vandens trūkumą. Šiaurės šalių savaitės metu veikė knygų parodos „Šiaurės šalių rašytojai vaikams ir suaugusiems“.

Benita Vaizgėlienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Židikų filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos