Sausio 13-osios minėjimas Židikuose

Sausio 13-ąją minime kartu su visais įsijungdami į visuotinę pilietinę iniciatyvą „Atmintis gyva, nes liudija“. Tą rytą žvakutės uždegtos žuvusiems už Laisvę atminti Židikų bibliotekos ir kultūros centro languose.

Sausio 13-osios vakarą prie Židikų kultūros centro sukurto atminimo laužo rinkosi neabejingi šiai datai židikiškiai. Minėdami Lietuvos Laisvei svarbią datą ir prisimindami žuvusiuosius, sugiedojo Lietuvos valstybės himną – „Tautišką giesmę“ ir pagerbė Sausio 13-osios aukas tylos minute.

Kasmet minėjimas įgauna naują, ypatingą prasmę, nes, pasak žiniasklaidoje skambėjusios frazės, „laisvėje gimusios kartos Sausio įvykius pažįsta tik iš istorijos vadovėlių ir negausių dokumentinių kadrų“. Todėl labai svarbu perduoti žinią jaunajai kartai apie 1991 metų sausio įvykių prasmę mūsų valstybei.

Todėl šią dieną skambėjo jaunųjų atlikėjų Andrėjos ir Gabijos bei ansamblio „Romantika“ (vadovė Ieva Pocevičiūtė) patriotinės dainos. Buvo skaitomos H. Nagio, A. Nekrošiaus, B. Brazdžionio, J. Marcinkevičiaus eilės. Sausio 13-osios minėjimą vedusi Židikų bibliotekininkė B. Vaizgėlienė renginio pabaigoje visus pakvietė į Židikų kultūros centro salę sušilti prie arbatos puoduko ir pasidalinti prisiminimais.

Laisvės gynėjų dienos minėjimas yra puiki proga parodyti ne tik sau, bet ir visam pasauliui, kad ir šiandien esame vieningi ir pasiruošę apginti iškovotą laisvę.

 

Benita Vaizgėlienė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Židikų filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos