Viekšnių miesto bibliotekoje vyko renginiai „Saugus elgesys internete“

Saugus elgesys internete

Vasario 8 d., 9 d. ir 12 d. Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos Viekšnių miesto bibliotekoje vyko renginiai „Saugus elgesys internete“. Renginiuose dalyvavo Viekšnių gimnazijos 3 a, 4 a ir 2 b klasės mokiniai ir jų mokytojos.

Šių renginių tikslas yra padėti vaikams formuoti tinkamo saugaus elgesio internete nuostatas, suprasti, kodėl svarbu saugoti ir niekam neatskleisti asmeninės ir privačios informacijos, kokios grėsmės gali iškilti neatsargiai elgiantis internete, kaip šias grėsmes pažinti, kaip jų išvengti ir kur prireikus kreiptis pagalbos.

Šiandien vaikai žaisdami žaidimus internete bendrauja su kitais žaidėjais, keičiasi žinutėmis, gali matyti kitų žaidėjų sukurtą turinį, naudojasi išmaniaisiais telefonais, žiūri vaizdo siužetus internete, tarp savęs pradeda dalytis interneto bei pačių sukurtu turiniu, todėl būtina mokyti vaikus saugoti savo privatumą, atpažinti būdingas grėsmes ir tinkamai pasielgti, kreipiantis pagalbos į patikimus suaugusiuosius.

Renginių metu bibliotekininkė paprašė vaikų papasakoti, ką jie veikia su išmaniaisiais įrenginiais, su kuo bendrauja žaidimuose, su kuo susirašinėja žinutėmis, kokia informacija dalijasi. Pradinukams buvo paaiškinta, kas yra asmens duomenys ir kuo negalima dalintis internete. Juk informaciją internete mato nepažįstami žmonės ir atskleidus per daug žinių apie save iškyla tam tikri pavojai.

Išklausę teoriją apie internete slypinčius pavojus, vaikai dalyvavo žaidime, kuriame turėjo nuspręsti, kaip reikia elgtis įvairiose situacijose, sugalvoti daugiau panašių situacijų.

Renginių pabaigoje mokiniai, pasiskirstę į komandas, atliko žinių patikrinimo testą „Ar esi saugus internete“. Rezultatai buvo tikrai džiuginantys.

Dėkojame vaikams ir mokytojoms už nuostabias emocijas, aktyvų dalyvavimą renginiuose ir šypsenas.

 

Rasa Vilkaitė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto bibliotekos bibliotekininkė

Nuotraukos Onos Pačengienės

Kitos naujienos