Renginiai Pasaulinei Žemės dienai paminėti

Nuo kovo 23 d. iki balandžio 1 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių miesto filiale vyko renginiai, skirti Pasaulinei Žemės dienai paminėti. Bibliotekininkė Rasa Vilkaitė ir Zuikis Saliamonas pravedė keturis edukacinius užsiėmimus „Žemė ir mes“, kuriuose dalyvavo Mažeikių Kalnėnų progimnazijos 1a klasė ir mokytoja Zita Savickienė, 1b klasė ir mokytoja Birutė Savickienė, 1c klasė ir mokytoja Dalia Tamošauskienė, Židikų Marijos Pečkauskaitės Ruzgų skyriaus pradinių klasių mokiniai ir mokytoja Alma Meškienė.

Žemės dienos renginiai tęsiasi visą mėnesį, iki Tarptautinės motinos Žemės dienos, kuri minima balandžio 22 d. Edukaciniuose užsiėmimuose dalyvavusiems mokiniams buvo demonstruojamos skaidrės, kalbama apie mūsų planetai iškilusius pavojus ir kaip kiekvienas turėtume prisidėti prie problemų sprendimo. Mūsų maži ir, atrodytų, nežymūs darbai – popieriaus ir elektros taupymas, vandens čiaupų sutvarkymas – padeda tausoti medienos išteklius ir elektrą, šilumą ir vandenį, kuriems pagaminti ar išgauti reikia daug energijos, o tam naudojami nuolat senkantys Žemės ištekliai. Subtilus gamtos jutimas, įdiegtas iš vaikystės, gyvenime neleidžia gamtos niokoti, skatina ją saugoti. Plėtodami vaiko patyrimą, įgytas žinias, formuojame ekologinės kultūros pradmenis.

Užsiėmimų pabaigoje mokiniai davė gamtos bičiulio priesaiką ir pasižadėjo tapti tikrais gamtos mylėtojais. Po priesaikos Zuikis Saliamonas, kaip Gamtos Mylėtojų Klubo valdybos pirmininkas, išdavė pradinukams jaunojo ekologo diplomą.

Tokie renginiai ne tik padeda praskaidrinti karantino rutiną, bet ir stiprina bendrystės jausmą bei motyvuoja vaikus vieningai įveikti iššūkius, spręsti problemas, dalintis idėjomis.

Rasa Vilkaitė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos