Rašytoja Aldona Ruseckaitė: „Per Žemaitę ir Mačernį atradau Žemaitiją“

Visoje šalyje šiuo metu skamba poeto Vytauto Mačernio vardas. Jo 100-mečio metais kaip niekad gausu renginių. Tai liudija, kad trumpai tegyvenęs jauniausias lietuvių literatūros klasikas tebėra mylimas iki šiol, jo gyvenimas ir kūryba tebejaudina įvairaus amžiaus skaitytojus.

Birželio 17 d. Mažeikių viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta rašytojos Aldonos Ruseckaitės biografinė knyga apie Vytautą Mačernį „Dūžtančios formos“. Dalyvavo knygos autorė, fragmentus iš spektaklio ,,Ir aš einu…“ pagal Vytauto Mačernio kūrybą skaitė Mažeikių kultūros centro Juozo Vaičkaus Skrajojamojo teatro aktoriai Ingrida Jestromskienė, Paulius Mylė, Juozapas Kukštas, Vidmantas Erlickis, mintimis apie poetą dalijosi mokytoja Laima Skabickienė, spektaklio režisierius Martynas Januška.

Skaitytojų pamėgtų biografinių romanų apie Maironį, Žemaitę, Salomėją Nėrį autorė, prozininkė, poetė, buvusi ilgametė Maironio literatūros muziejaus vadovė Aldona Ruseckaitė, pristatydama knygą apie Vytautą Mačernį „Dūžtančios formos“, pasakojo, kas paskatino rašyti tokį romaną, prisiminė sudėtingą bendravimą su poeto sužadėtine Brone Vildžiūnaite. Knygos autorė pateikė daug įdomių faktų apie mažiau žinomą poeto žemiškąją gyvenimo pusę, šeimos narius.

„Per Žemaitę ir Mačernį atradau Žemaitiją ir įklimpau, – prisipažino renginio viešnia, prieš mėnesį išleidusi naują knygą „Per žarijas“, kurioje prisimenamas ir Konstantinas Bružas iš Žemaičių Kalvarijos. Su juo rašytojai teko nemažai bendrauti renkant atsiminimus apie Vytautą Mačernį. „Šarnelė turi literatūros milžiną“, – teigė rašytoja.

Į knygos pristatymą susirinkę mažeikiškiai labai džiaugėsi, kad laikydamiesi saugumo reikalavimų, gali ir vėl gyvai dalyvauti bibliotekos renginiuose, įsigyti knygų su autorės autografu, pabendrauti.

Tai buvo pirmasis projekto „Vytauto Mačernio gyvenimo šviesa“ renginys, kurį rėmė Rašytojų klubas ir Mažeikių rajono savivaldybė.

Dangira Undžienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Nuotraukos Janinos Dambrauskaitės

Kitos naujienos