Pristatyta knyga ir filmas apie partizaną Juozą Jakavonį-Tigrą

2024 m. sausio 15 d. Mažeikių Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje buvo demonstruojamas režisieriaus Valdo Babaliausko dokumentinis filmas „Juozas Jakavonis-Tigras“ ir pristatyta knyga „Šalia mirties“. Filmą apie tėvą ir jo knygą pristatė Lietuvos Respublikos Seimo narė Angelė Jakavonytė.

Juozas Jakavonis-Tigras buvo vienas paskutiniųjų Merkinės būrio partizanų, paimtas priešų į nelaisvę, kankintas, bet neišdavęs savo vadų Adolfo Ramanausko-Vanago ir Juozo Vitkaus-Kazimieraičio. Filmas unikalus tuo, kad jo herojus Juozas Jakavonis-Tigras pats pasakoja visą dramatišką savo ir Dainavos apygardos partizanų pasipriešinimo okupantams istoriją, jautriai pateikdamas ypatingai skaudžius išgyvenimus.

Garsiojo Lietuvos partizano dukra Angelė Jakavonytė pasidalino prisiminimais apie 2021-aisiais Anaplin iškeliavusį savo tėtį bei pristatė lagaminą, su kuriuo jis grįžo iš kalėjimo. Lagamine saugomi rankraščiai, knygos, kryželis ir kiti daiktai,  primenantys Juozo Jakavonio-Tigro gyvenimą ir tragišką mūsų tautos istorijos laikotarpį.

Renginyje dalyvavo Seimo narė Laima Nagienė, prisiminimais apie partizanus Viekšnių krašte dalinosi buvęs tremtinys, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Mažeikių skyriaus pirmininkas Teofilis Januškevičius. Angelė Jakavonytė įteikė Seimo padėkos raštus ir dovanas keletui mažeikiškių už istorinės atminties puoselėjimą ir saugojimą.

Dangira Undžienė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Nuotraukos Janinos Dambrauskaitės

Kitos naujienos