Prancūziškas vakaras Viekšnių miesto bibliotekoje

Rugsėjo 16 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių miesto filiale vyko vakaras, skirtas Juozo Miltinio 115-osioms gimimo metinėms paminėti.

Vakaro metu buvo išsamiai pristatyta Juozo Miltinio (1907–1994) biografija, kuri yra labai įdomi,  prieštaringa, pilna aštrių kampų ir paslapčių, pademonstruotos žymiausių jo režisuotų spektaklių nuotraukos, stebėtos filmų „Labas vakaras, Monsieur Miltini“ ir „Paryžiaus pusėn – Juozo Miltinio link“ ištraukos.

Rugsėjo 3-iąją sukako 115 metų, kai Dabikinės kaime (Akmenės r.) gimė viena ryškiausių Lietuvos teatro figūrų, režisierius bei aktorius Juozas Miltinis. Režisierius augo nepasiturinčioje, gausioje šeimoje. Kad išeitų mokslus ir pasiektų tai, ko pasiekė, reikėjo labai daug jo paties pastangų. Stiprios valios ir užsispyrimo dėka 1932 m. Juozas Miltinis išvyko mokytis į Paryžių ir ten įgytas žinias pritaikė Lietuvos teatro scenai. 1940 m. jis buvo paskirtas naujai įsteigto Panevėžio dramos teatro meno vadovu ir vyriausiuoju režisieriumi. Per keturis dešimtmečius šį teatrą provincijoje jis pavertė viena iš svarbiausių Lietuvos teatro sostinių. Ypatingas žmogus su savo dygiais ir nenugludintais kampais, su savo paryžietišku subtilumu ir kartu stačiokišku įžūlumu sukūrė unikalų teatrą, kuris tapo su niekuo nesulyginama Lietuvos teatro istorijos dalimi. Juozo Miltinio fenomeno lietuvių teatre pakartoti iki šiol niekam dar nėra pavykę.

Renginio pabaigoje maestro giminaičiai ir jį asmeniškai pažinoję žmonės dalijosi prisiminimais apie be galo įdomų ir originalų kūrėją bei žmogų, išgarsinusį ne tik Panevėžį, bet ir Viekšnius.

Šis prancūziškas vakaras buvo baigiamasis renginys iš ciklo „Nuo Ramoniškių iki Paryžiaus“, skirto Juozo Miltinio 115-osioms gimimo metinėms paminėti. Renginį organizavo Viekšnių kultūros centras. Renginį vedė Rima Šiuipienė. Režisieriaus biografiją pristatė bibliotekininkė Rasa Vilkaitė.

 

Rasa Vilkaitė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos