Popietė „Žaidžiu lietuvišku žodžiu“

Spalio 28 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių miesto filiale vyko popietė „Žaidžiu lietuvišku žodžiu“, kurios metu gražiai paminėjome žymios vaikų poetės, dramaturgės, vertėjos, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės, operų libretų autorės, publicistės bei reporterės Ramutės Skučaitės 90-ąjį gimtadienį. Popietėje dalyvavo Viekšnių gimnazijos 4b klasės mokiniai ir jų mokytoja Henrita Kateivienė.

Susitikimo pradžioje bibliotekininkė mokiniams trumpai pristatė poetės biografinius faktus, kūrybinius polėkius, įvertinimus už nuopelnus lietuvių literatūrai bei supažindino su išleistomis knygelėmis vaikams. Vėliau ketvirtokams teko išspręsti ne vieną galvosūkį iš Ramutės Skučaitės knygų „Galvoti verta kiekvieną kartą!“ ir „Į pagalbą – savo galvą“, kuo greičiau ir taisyklingiau perskaityti greitakalbes. Bibliotekininkei perskaičius eilėraštį „Nykštukai“, mokiniai laisvai interpretavo mintis apie jaukius, šiltus ir saugius namus, amžinąsias vertybes, artimų žmonių, šeimos šilumą ir meilę. Aktyviausiems renginio dalyviams buvo skirti prizai.

Popietės pabaigoje apdovanotos 4b klasės mergaitės, įveikusios skaitymo iššūkį „Vasara su knyga“. Joms įteikti diplomai, spalvingi daugkartinio naudojimo šiaudeliai ir knygos.

Ketvirtokams popietė paliko didelį įspūdį ir kartu paskatino dar labiau pamilti knygą, skaitymą bei poeziją.

 

Rasa Vilkaitė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto filialo bibliotekininkė

Nuotraukos Onos Pačengienės

Kitos naujienos