Popietės dalyviai kuria savo pasaką

Popietė Užlieknės bibliotekoje

Užlieknės bibliotekos darbuotoja kartu su kaimo jaunimu prisijungė prie Valstybinės lietuvių kalbos komisijos iniciatyvos paminėti Lietuvių kalbos dienas. Šia proga vasario 17 d. bibliotekoje vyko popietė „Sukurk pasaką pats“.

Renginio metu su vaikais pakalbėjome apie lietuvių kalbos kilmę ir jos grožį. Dalyviai skaitė ištraukas iš knygų „Lietuvių pasakos apie raganas, velnius ir laumes“, „Gražiausios lietuvių pasakos“, „Lietuvių padavimai ir sakmės“. Užlieknės pagrindinės mokyklos mokinė Rugilė Šidlauskaitė raiškiai perskaitė Janinos Degutytės eilėraštį „Gimtoji kalba“.

Po skaitymų jaunieji knygų mylėtojai diskutavo apie perskaitytas pasakas, padavimus, sakmes, o bibliotekininkė pakvietė vaikus nupiešti savo sugalvotos pasakos personažą ir trumpai jį apibūdinti. Vaikai piešė raganas, fėjas, gyvūnus, drakonus, medžius, gėles, namus… Renginio dalyviai įspūdingai papasakojo apie savo nupieštus personažus. Jų nupiešti gyvūnėliai, drakonai, gėlytės, medžiai prakalbo žmonių kalba. Visiems buvo linksma ir smagu.

 

 Elena Demulienė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Užlieknės bibliotekos bibliotekininkė

Kitos naujienos