Popietė „Sveika gyva, pasaka“ Balėnų filiale

Sausio 26 d. Mažeikių viešosios bibliotekos Balėnų filiale vyko literatūrinė popietė „Sveika gyva, pasaka“, skirta poeto, vaikų literatūros kūrėjo Martyno Vainilaičio 90-osioms gimimo metinėms paminėti.

Renginyje dalyvavusiems vaikams ir jaunimui bibliotekininkė Elena Rimkuvienė papasakojo apie poeto kūrybą ir pristatė knygelių parodą „Martyno Vainilaičio pasaulis“. Pristatydama parodą bibliotekininkė pasidžiaugė, kad vaikai labai mėgsta poeto eilėraščius, nes jie pilni vaizdo ir jausmo gyvumo. Martynas Vainilaitis parašė nemažai eiliuotų pasakų: „Sidabrinė kultuvėlė“, „Miško monas“, „Margaspalvė uodega“, „Pelėdos giesmė“, mitologinė pasaka „Bruknelė“ ir kt.

Apžiūrėję knygelių parodą, jaunieji renginio dalyviai išsirinko jiems įdomiausias rašytojo knygas ir vieni kitiems skaitė patinkančius eilėraščius.

Taip pat žiūrėjome M. Vainilaičio eiliuotos pasakos ,,Ežio namas“ vaizdo įrašą, kurį skaito Andrius Mosiejus, Lietuvos tapytojas, skulptorius, grafikas. Tai nuotaikinga ir linksma eiliuota pasaka vaikams apie ežių šeimyną. Ir apie tai,  kas nutinka neklaužadoms, žaidžiantiems su degtukais ir ugnele. Pažiūrėję šį įrašą, aptarėme su vaikais, kad degtukų jokiu būdu negalima imti.

Renginio metu jaunieji bibliotekos bičiuliai varžėsi, kas daugiau įmins mįslių apie gyvūnus.

Bibliotekininkė pasidžiaugė, kad vaikai noriai skaitė M. Vainilaičio eilėraščius ir paliko biblioteką kupini teigiamų emocijų, noro skaityti knygutes, taip pat pilnom rieškučiom saldainių.

Elena Rimkuvienė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Balėnų filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos