Bibliotekininkė skaito iškilios japonų rašytojos Eiko Kadono kreipimąsi į pasaulio skaitytojus

Popietė „Stebuklingas knygų pasaulis“ Balėnų bibliotekoje

Balandžio 2 dieną Balėnų bibliotekoje vykusi popietė buvo skirta Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. 2024 m. Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėjas – IBBY Japonijos skyrius, o raktinis žodis – „Vaizduotė“.

Šių metų kreipimasis – iškilios japonų rašytojos Eiko Kadono ir puikios japonų iliustruotojos Nanos Furiya bendradarbiavimo rezultatas.

Bibliotekininkė Elena skaitė iš paruoštų skaidrių šių metų kreipimąsi į pasaulio skaitytojus, kurį sukūrė rašytoja Eiko Kadono. Pasak rašytojos, skaitydami knygas atveriame duris į kitą pasaulį, o perskaitę pamatome pasaulį naujai. Ji kviečia kurti naują istoriją čia ir dabar.

Renginio dalyviai dalijosi įžvalgomis, kokią žinutę skaitytojams siunčia rašytoja Eiko. Vaikai suprato, kad kreipimesi kviečiama nebijoti svajoti, keliauti painiais istorijos vingiais ir tapti skaitomų knygų personažais.

Kadangi ši diena siejama su vaikų rašytojo Hanso Christiano Anderseno gimimo diena, bibliotekininkė supažindino su bibliotekoje esančiomis šio kūrėjo knygelėmis. Išsirinkome ir skaitėme rašytojo H. Ch. Anderseno knygutę ,,Coliukė”.

Paskaitę knygutę, diskutavome ir vieningai nutarėme, jog ši pasaka moko būti ištikimu draugystei, savo žodžiui ir siekti savo svajonės, kad ir kas nutiktų gyvenime.

Po to bibliotekininkė pristatė „Bibliolagaminą“, kurį pasiskolino iš Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos. Jame buvo ne tik knygų apie jausmus ir emocijas, bet ir stalo žaidimas, pirštininė lėlė bei sensorinių priemonių. Vaikai skaitė lagaminėlyje esančias knygutes, žaidė stalo žaidimą, išbandė kitas priemones.

Vėliau jaunieji renginio lankytojai kūrė „Trijų žodžių pasaką “. Jos metu reikėjo paeiliui vis pratęsti jau pradėtą pasaką trimis žodžiais. Tad, pasitelkus  fantaziją, vaikams buvo smagu drauge kurti bendrą pasaką.

Renginio pabaigoje bibliotekininkė paragino vaikus sukurti savo margučius artėjančioms ,,Vaikų Velykėlėms”.

Padėkoję vieni kitiems už smagų susitikimą, atsisveikinome bei sutarėme pasimatyti per Atvelykio šventę.

Elena Rimkuvienė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Balėnų bibliotekos bibliotekininkė

Kitos naujienos