Popietė „Pavasariniai poezijos skaitymai” Balėnų filiale

Devintą kartą vykstanti akcija „Lietuva skaito!” šiemet kviečia švęsti ne tik gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, bet ir visą gegužę!

Todėl gegužės 19 dienos pavakarę į  Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos Balėnų filialą rinkosi aktyviausi bibliotekos lankytojai į pavasarinius poezijos skaitymus. Renginį bibliotekininkė pradėjo papasakodama apie vykusią akciją ,,Metų knygos rinkimai‘‘ ir trumpai pristatė poezijos knygas, kurios pretendavo į Metų knygos titulą. Metų knygos rinkimai vyksta kasmet nuo 2005-ųjų ir yra Skaitymo skatinimo programos dalis. Po to bibliotekos darbuotoja pristatė poezijos kategorijoje skaitytojų mėgstamiausia tapusią Juliaus Kelero poezijos knygą „Virtuvėlė pilna Ukmergės“, perskaitė keletą šio autoriaus eilėraščių iš almanacho „Poezijos pavasaris 2022”.

Vėliau į skaitymus buvo įtraukti visi dalyviai. Janina, Nijolė, Toma, Rimantas skaitė eilėraščius iš Pauliaus Širvio, Eduardo Mieželaičio, Kazio Binkio, kraštiečio Leono Mitkaus ir kitų poezijos knygų. Skaitymų metu išgirdome vieno iš renginio dalyvių dar mokyklos laikais sukurtą šmaikštų ketureilį.

Po to buvo pasiūlyta žaidybinė užduotis: reikėjo iš perskaitytų eilėraščių ieškoti įkvėpimo kolektyviniam poezijos rašymui. Išrinktas atsitiktinis žodis „Pavasaris“ tapo eilėraščio tema. Kiekvienas dalyvis kūrė po eilutę, nežinodamas, ką rašo kitas, o po to dėliojami ketureiliai. Šios užduoties tikslas nebuvo rezultatas, tiktai dalyvių teigiamų emocijų siekis, o jų buvo išties nemažai. Renginio metu dalyviai nors trumpam atsitraukė nuo kasdieninių buities rūpesčių.

Paskui vyko pokalbiai-diskusijos bei įvairūs pamąstymai apie poezijos galią, jos skaitymo naudą.

Renginio pabaigoje bibliotekininkė palinkėjo visiems gražių, šiltų dienų ir neužmiršti skaitymo.

Elena Rimkuvienė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos Balėnų filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos