Renginio dalyviai skaito ištraukas iš garsiausių rašytojos romanų

Popietė „Ievos Simonaitytės kūrybos skaitymai“ Balėnų filiale

Šiemet sukako 125 metai, kai gimė rašytoja, autobiografinių apysakų ir romanų kūrėja Ieva Simonaitytė – talentinga prozininkė, savo kūriniuose vaizdavusi išskirtinius lietuvininkų likimus ir garsinusi Klaipėdos krašto etnografinį savitumą. Siekdamas pažymėti šią sukaktį ir rašytojos kūrybos svarbą, Lietuvoa Respublikos Seimas 2022-uosius yra paskelbęs Ievos Simonaitytės metais.

Ta proga gegužės 6 dieną Mažeikių viešosios bibliotekos Balėnų filiale Ievos Simonaitytės kūrybos skaitymai buvo skirti Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai bei rašytojos jubiliejui paminėti.

Bibliotekininkė Elena susirinkusiems parengė ir pristatė skaidrėse  I. Simonaitytės knygas „Aukštujų Šimonių likimas“, „Vilius Karalius“.

Janina Končienė pasidalino šiltais prisiminimais, kaip vaikystėje tėtis vakarais skaitė romaną „Aukštujų Šimonių likimas“, vyko įdomios diskusijos. Nejučia prabėgo tos kelios valandos, vartant, skaitant ir aptariant rašytojos kūrinius.

Nors garsinis skaitymas tarp suaugusiųjų tampa retu reiškiniu, pasirodo, kad žmonėms jis tikrai reikalingas. Bibliotekininkė paragino visiems rasti laiko knygoms…  Juk knygos praturtina, paskatina kam nors ryžtis, būna – nurodo teisingą kelią, išmintingai pataria, o kartais nuramina ar pralinksmina.

Elena Rimkuvienė,

Mažeikių viešosios bibliotekos Balėnų filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos