Akimirkos iš popietės „Gimtoji kalba tarsi švyturys” Balėnų bibliotekoje

Popietė „Gimtoji kalba tarsi švyturys” Balėnų bibliotekoje

Vasario 21-ąją Jungtinės Tautos nuo 1999 metų yra paskelbusios Tarptautine gimtosios kalbos diena. Tai tarsi raginimas rūpintis, globoti, gerbti kalbas, nes kiekviena jų yra visos žmonijos dvasinis turtas.

2024 m. vasario 21 d. Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos Balėnų bibliotekoje vyko popietė vaikams ir jaunimui „Gimtoji kalba tarsi švyturys”, skirta Lietuvių kalbos dienoms ir  Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti.

Kalba yra kiekvienos tautos savitumo ženklas, kuriame slypi istorija. Bibliotekininkė E. Rimkuvienė papasakojo, kad lietuvių kalba – seniausia išlikusi indoeuropiečių kalba. Jaunieji bibliotekos lankytojai skaitė bibliotekininkės parinktus Justino Marcinkevičiaus, Janinos Degutytės, Marcelijaus Martinaičio ir kitų lietuvių rašytojų eilėraščius apie gimtąją kalbą, lietuvišką žodį, Tėvynę.

Renginio metu buvo surengta „Kahoot!“ viktorina „Knygų ir pasakų pasaulį atvėrus“. Vieni kitiems padėdami  renginio dalyviai linksmai ir nesunkiai atsakinėjo į pateiktus klausimus. Po viktorinos vaikai lenktyniavo, kas daugiau prisimins mįslių, patarlių, priežodžių, skaičiuočių.

Vėliau buvo pasiūlyta išsirinkti vieną iš visų girdėtų ir ją iliustruoti. Vaikai noriai atliko šią užduotį: iliustravo pasirinktą smulkiosios tautosakos kūrinėlį ir surengė savo piešinių parodėlę. Kviečiu ateiti į biblioteką ir pasidžiaugti vaikų kūrybiniais darbeliais.

Ačiū jauniesiems renginio dalyviams už dalyvavimą renginyje ir savo gimtosios kalbos puoselėjimą.

Elena Rimkuvienė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Balėnų bibliotekos bibliotekininkė

Kitos naujienos