„Poezijos pavasario“ almanachai su autografais - dovana bibliotekai

„Poezijos pavasario“ žingsniai Laižuvoje ir Mažeikiuose

Garsusis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“, šiais metais švenčiantis 60 metų jubiliejų, skambėjo ir Mažeikių rajone.

Tarptautinis festivalis „Poezijos pavasaris“ – tradicinis literatūrinis renginys, kurį organizuoja Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Išsaugojęs savo aktualumą, laukiamas ir įdomus įvairioms skaitytojų kartoms, jis sujungia skirtingus poetinio žodžio meistrus ir poezijos mylėtojus į gražias šventes visuose šalies kampeliuose.

2024 m. gegužės 15 d. mūsų kraštą aplankė penki „Poezijos pavasario“ dalyviai, turintys ne vieną talentą, laureatų vardų ir apdovanojimų: matematikas, muzikologas, kompozitorius, poetas Giedrius Alkauskas, poetė, prozininkė, fotografė, dailininkė Ieva Gudmonaitė, poetė, žurnalistė, tautodailininkė Rūta Mikulėnaitė-Jonuškienė, poetas, eseistas Dainius Sobeckis, poezijos skaitovas, LRT radijo žinių ir laidų vedėjas Paulius Šironas.

Saulėtą vidurdienį poetai atvyko Laižuvą, menančią lietuvių meilės lyriko Antano Vienažindžio žingsnius šiame Žemaitijos kampelyje. Lankydami bažnyčios šventorių, varpinę, vėtros nulaužtą Vienužio liepą ir jo amžino poilsio vietą Laižuvos kapinėse, svečiai klausėsi Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos vyresniosios bibliografės Janinos Dambrauskaitės pasakojimo apie kunigo ir poeto gyvenimą, jo atminimo puoselėjimą Laižuvoje.

Pilnutėlė miestelio Kultūros centro salė nustebino festivalio dalyvius. „Nedažnai net Vilniuje ar Klaipėdoje susirenka tiek poezijos mylėtojų“, – sakė svečiai. Vienužio dainomis poetus pasveikino vokalinis ansamblis „Laižuvos širdis“ (vadovas Valdas Baužas), o Vilmos Drazdauskaitės eilėraštį apie Laižuvą skaitė bibliotekininkė Kristina Grybauskienė. „Džiugu, kad šią gražią dieną nusprendėte ne skubėti į daržus, o pasėti dvasinių sėklų savo širdyse“, – džiaugėsi poetė Ieva Gudmonaitė, kuri savo eilėraščius išdainavo, pritardama iš Indijos atsivežta harmonija. Rūta Mikulėnaitė-Jonuškienė, beveik kasmet į „Poezijos pavasarį“ atvykstanti iš Škotijos, kurioje gyvena jau 20 metų, skaitė eiles iš savo naujos, jau parengtos leidybai, knygos. Visi nuščiuvę klausėsi intelektualių Dainiaus Sobeckio ir Giedriaus Alkausko kūrinių, žavėjosi Pauliaus Širono išraiškingai skaitomais Algimanto Baltakio, Vytauto Mačernio, Kazio Bradūno, Vinco Mykolaičio-Putino, Jono Strielkūno eilėraščiais.

Padėkoję laižuviškiams už svetingumą, svečiai išskubėjo į Mažeikius. Saulėtas, alyvomis kvepiančio pavasario dangus dovanojo galimybę susiburti poezijos mylėtojams Henriko Nagio viešosios bibliotekos kiemelyje. Vytauto Klovos muzikos mokyklos jaunosios atlikėjos (mokytoja Eridana Tallat-Kelpšienė) pradžiugino susirinkusiuosius skambiomis dainomis. Iš Anykščių kilęs ir Žemaitijoje gyvenantis Giedrius Alkauskas pasakojo apie rašomą poemą, kurioje minimi Mažeikių krašto vietovardžiai, Dainius Sobeckis pristatė savo poezijos knygas, iš kurių viena teko ir mažeikiškei, teisingai atsakiusiai į jo pateiktą klausimą. Paulius Šironas prisiminė draugystę su poetu Algimantu Baltakiu. Klausėmės I. Gudmonaitės dainuojamų eilių, škotiškais vaizdais ir emocijomis nuspalvintų R. Mikulėnaitės-Jonuškienės eilėraščių, Pauliaus Širono skaitomų nepamirštamų Justino Marcinkevičiaus, Algimanto Baltakio ir kitų garsių poetų į širdis krintančių žodžių.

Dėkojame festivalio dalyviams už dovanotus ir autografais papuoštus 2024 metų „Poezijos pavasario“ almanachus ir poetinio žodžio šventę, kasmet atkeliaujančią gražiausiu metų laiku.

Dangira Undžienė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Nuotraukos Janinos Dambrauskaitės ir Dangiros Undžienės

Kitos naujienos