Poetės Ramutės Skučaitės gimtadienis Židikų bibliotekoje

Spalio 12 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Židikų filialo bibliotekininkė Benita Vaizgėlienė pakvietė 9–12 metų vaikus į edukacinę popietę „Žaidžiu lietuvišku žodžiu“, skirtą poetės, dramaturgės, vertėjos, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės Ramutės Skučaitės 90-osioms gimimo metinėms paminėti. Pasinaudodami bibliotekininkės parengtomis skaidrėmis, popietės vedėjai Deividas ir Simona papasakojo jauniesiems bibliotekos lankytojams apie rašytojos gyvenimą ir kūrybą. Tam tikslui buvo parengta knygų parodėlė, atskleidžianti daugiau negu 50 metų besitęsiantį autorės kūrybinį kelią.

Vėliau dalyvių laukė linksma viktorina, kurią paruošė bibliotekininkė. Visos užduotys buvo surinktos iš rašytojos galvosūkių knygų „Sukit sukit galveles“, „Galvoti verta kiekvieną kartą!“ ir „Žaidžiu lietuvišku žodžiu“. Popietės vedėjai Deividas ir Simona dalyvius supažindino su viktorinos taisyklėmis. Vaikai, susiskirstę į dvi „Didžiokų“ ir „Mažiukų“ komandas, išsirinko kapitonus ir kibo į darbą. Šios rašytojos išskirtinumas – eiliuoti galvosūkiai vaikams. Tad popietės metu jaunieji židikiškiai sprendė galvosūkius, kryžiažodžius, dėliojo žodžius iš išsibarsčiusių raidžių, spėliojo mįsles. Linksmi galvosūkiai, užduotys, rebusai ir kryžiažodžiai komandoms buvo visai nelengvi. Į kai kuriuos klausimus vedėjams teko pateikti užuominas, o kai kurie liko ir neatsakyti. Visi labai stengėsi, todėl neapsieita ir be prizų. Vis dėlto dviejų taškų skirtumu laimėjo Vestos vadovaujama „Didžiokų“ komanda.

Vaikams buvo smagu artimiau susipažinti su Ramutės Skučaitės kūryba. Mažieji skaitytojai iš bibliotekos išsinešė gerą nuotaiką bei turtingesnį savo žinių kraitį.

Benita Vaizgėlienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Židikų filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos