Pirmasis biblioterapijos užsiėmimas Mažeikių viešojoje bibliotekoje

2021 m. birželio 9 d. Mažeikių viešojoje bibliotekoje vyko pirmasis biblioterapijos užsiėmimas „Kaip knygos gali gydyti sielą ir suteikti vilties“. Renginio metu buvo išsamiai pristatyti biblioterapijos metodai, nagrinėjama poezija, atliekamos kūrybinės užduotys, aptartos tolimesnių užsiėmimų temos.

Renginyje dalyvavusi Lietuvos biblioterapijos asociacijos narė, psichologė-psichoterapeutė Donata Grakauskaitė-Šličienė papasakojo apie savo praktinę patirtį biblioterapijos srityje, kaip skaitant įvairius kūrinius galima padėti žmonėms spręsti savo problemas, suteikti emocinę, psichologinę pagalbą.

Terapijos pabaigoje, pritaikius refleksijos metodą, dalyviai išsakė savo mintis, vyravo teigiamos, šviesios emocijos. Prieita prie vieningos nuomonės, kad skaitymas ir tinkamai parinkta literatūra paliečia pačias jautriausias širdies kerteles, pažadina užslėptus jausmus, nuramina sielą.

Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su apskričių viešosiomis bibliotekomis ir Lietuvos biblioterapijos asociacija įgyvendina Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą „Biblioterapijos taikymas bibliotekose“. Į šio projekto veiklas prisijungė ir Mažeikių rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

 

Renginio organizatorės
Indrė Drungilienė ir Dangira Undžienė

 

     

Kitos naujienos