Paslaptingas Hanso Christiano Anderseno pasakų pasaulis

Balandžio 2 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių miesto filiale vyko virtuali popietė „Paslaptingas Hanso Christiano Anderseno pasakų pasaulis“, skirta Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Popietėje dalyvavo Viekšnių gimnazijos 3a klasė ir mokytoja Birutė Vėlavičienė.

Balandžio 2-oji – garsiojo danų pasakų autoriaus Hanso Christiano Anderseno gimtadienis. Nuo 1967 m. pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Tai, kad šio rašytojo gimtadienis pasirinktas kaip Vaikų knygos diena, kad jo vardu pavadintas pagrindinis pasaulinis apdovanojimas už kūrybą vaikams, rodo, kokia svarbi vieta vaikų literatūros istorijoje skiriama šiam didžiam menininkui. Bibliotekininkė mokiniams pristatė rašytojo biografiją, prisiminėme visiems gerai žinomus jo kūrinius, aiškinomės, kokia užkoduota gili prasmė glūdi Hanso Christiano Anderseno pasakose, aptarėme priežastis, kodėl verta skaityti knygas. Trečiokai į klasę buvo atsinešę knygas, kurias šiuo metu skaito ir jas parodė bibliotekininkei.

Popietės pabaigoje vaikams buvo pateikta užduočių, bet labai nustebino tai, kad ir mokiniai buvo paruošę užduočių mūsų Zuikiui Saliamonui. Teko iš piešinių atpažinti H. Ch. Anderseno pasakų personažus.

Viena šio rašytojo pasaka pranoksta visas kitas. Tai – pasakų pasaka „Sniego karalienė“. Šiame kūrinyje karalienė tokia šiurpi ir vaiduokliška, bet tuo pačiu ji labai graži, protinga ir be galo didinga. Būtent jai trečiokai paskyrė savo pagamintus ledo papuošalus, kurių nuotraukomis dalinamės Viekšnių bibliotekos feisbuko paskyroje.

 

Rasa Vilkaitė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos