Paskaita buvo vienas iš projekto „Kūryba. Tai?" renginių

Paskaita apie Mažeikių krašto menininką Praną Gailių

Liepos 18 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių miesto filiale vyko paskaita „Mažeikių krašto menininkai. Tapytojas Pranas Gailius“.

Paskaitos metu buvo pristatyta Prano Gailiaus (1928–2015) – vieno garsiausių pasaulyje lietuvių išeivių dailininkų biografija, kuri yra labai įdomi ir sudėtinga, pademonstruotos žymiausių jo paveikslų nuotraukos, stebėtas menininko interviu įrašas.

Pranas Gailius – neabejotinai vienas ryškiausių lietuvių menininkų, kilęs iš Mažeikių, bet ilgą laiką gyvenęs Prancūzijoje. Tai abstraktaus meno kūrėjas, dirbęs tapybos, grafikos ir skulptūros srityse. Jo darbų parodos buvo toli peržengusios Prancūzijos ribas. Vos per keletą metų net po kelias parodas buvo surengta Berlyne, Miunchene, Štutgarte, Čikagoje, Tokijuje, Ženevoje, Liuksemburge, Geteborge ir t. t. Deja, Lietuvoje menininkas ilgą laiką buvo nežinomas. Į Mažeikius jis grįžo daugiau nei po 60 metų. Dalyvavimas savo parodos atidaryme (2004 m.) buvo pirmas jo sugrįžimas į gimtinę po pasitraukimo per karą. Labai gaila, kad toks pasaulyje žinomas kūrėjas Lietuvoje buvo atrastas labai vėlai, o mūsų krašte jis vis dar yra talentas, apie kurį mažai žinome.

Paskaitos klausytojai – tiek suaugę, tiek vaikai – papildė savo žinių bagažą, pasisėmė gerų emocijų, apžiūrėjo bibliotekoje parengtą menininkės Linos Videckienės vienos dienos kūrybos parodą.

Paskaita „Mažeikių krašto menininkai. Tapytojas Pranas Gailius“ buvo vienas iš projekto „Kūryba. Tai?“ renginių.

 

Rasa Vilkaitė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto filialo bibliotekininkė

 

Kitos naujienos