Parodą „Vaikystės aitvarai“ Viekšnių bibliotekoje bus galima apžiūrėti visą vasarą

Pasitikime vasarą su knyga

Birželio 1 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių miesto filiale vyko renginys „Pasitikime vasarą su knyga“. Renginyje dalyvavo Viekšnių gimnazijos 2a klasės mokiniai ir jų mokytoja Violeta Gurskienė.

Susitikimo metu antrokams buvo pristatytas visų pamėgtas, jau septintasis skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“. „Įkvėpk knygų magijos!”, – ragina „Vasara su knyga“ organizatoriai. Bibliotekininkė taip pat paragino vaikus perskaityti per vasarą bent 5 knygas, užsiregistruoti ir įveikti skaitymo iššūkį. Juk dalyvavimas tokiose akcijose padeda atrasti ne tik skaitymo malonumą, bet ir suteikia galimybę laimėti puikių prizų.

Mokytoja Violeta Gurskienė pasveikino vaikus su Tarptautine vaikų gynimo diena, apdovanojo per mokslo metus daugiausiai knygų perskaičiusius antrokus. Spalvoti diplomai ir saldžios dovanos buvo puikus įvertinimas už pastangas skaityti ir perskaityti visą knygą. Kad vaikas atrastų stebuklingą knygų pasaulį, reikia jam padėti suprasti skaitymo naudą, suvokti skaitymą kaip vertybę.

Vėliau minėme mįsles, kalbėjomės apie vaikystę, įdomias pramogas, svajones, pažinimo džiaugsmą, kuris sukelia tiek daug gražių, teigiamų, pozityvių emocijų. O išsakytos mintys sugulė ant renginio metu pagamintų aitvarų. Linksmų, spalvotų, strazdanotų ir barzdotų… Visi jie nešantys laimę, pildantys svajones ir slapčiausius norus. Susitikimas buvo pilnas džiugesio ir vaikystės vėjo.

Renginio tikslas – per kūrybinę veiklą ugdyti vaikų smalsumą, kūrybiškumą, lavinti vaizduotę, formuoti teigiamas bendravimo emocijas – buvo pilnai įgyvendintas.

Viekšnių gimnazijos 2a klasės mokinių darbų parodą „Vaikystės aitvarai“ bibliotekoje bus galima apžiūrėti visą vasarą.

 

Rasa Vilkaitė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos