Viekšnių miesto biblioteką aplankė Viekšnių gimnazijos 1b klasės mokiniai ir jų mokytoja H. Kateivienė

Pasitikime vasarą su knyga

Gegužės 25 d. Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos Viekšnių miesto filiale lankėsi Viekšnių gimnazijos 1b klasės mokiniai ir jų mokytoja H. Kateivienė. Mūsų susitikimo tikslas – susipažinti su biblioteka, jos paskirtimi ir knygų įvairove.

Pirmokai išmoko atidaryti senovines bibliotekos duris, susipažino su bibliotekos patalpomis, sutiko čia  gyvenantį zuikį Saliamoną, meškiną Teodorą, vartė knygeles, dalyvavo loterijoje, apžiūrėjo bibliotekoje veikiančią  Erikos Laurinavičiūtės-Šuklinskienės pirštininių lėlių parodą.

Mažiesiems skaitytojams buvo paaiškinta, kas yra biblioteka, kas joje vyksta, kaip tampama bibliotekos skaitytoju, kaip išsirinkti, kur rasti knygelių, kaip su jomis elgtis.

Vaikams labai patiko interaktyvios knygos, knyga-teatras, užduočių knygelės. Ypač domino knygutės vaikams su viduje esančiais QR kodais, kuriuos nuskenavus galima klausytis muzikos, stebėti vaizdus telefono ekrane ir panašiai. Prie bibliotekos įėjimo nuskenavę QR kodą sužinojome, kokia informacija pateikiama apie mūsų biblioteką.

Bibliotekininkė supažindino vaikus su skaitymo skatinimo projektu „Vasara su knyga“ ir pakvietė aktyviai dalyvauti skaitymo iššūkyje.

Labai džiaugiamės, kad pirmoji pažintis su biblioteka vaikams paliko didelį įspūdį. Susitikimo pabaigoje pirmokai visai nenorėjo atsisveikinti. Tikimės, kad artimiausiu metu skaitymas taps jiems vienu įdomiausių laisvalaikio užsiėmimų ir vasarą jie pasitiks su knyga!

 

Rasa Vilkaitė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos