Mažeikių rajone nuaidėjo „Poezijos pavasario“ balsai

Tradicinis „Poezijos pavasaris“ – vienas gražiausių ir iškiliausių mūsų šalyje vykstančių literatūrinių renginių, kurį organizuoja Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Kiekvienais metais gegužės mėnesį po Lietuvą pasklinda poetai, aplankydami mūsų šalies miestelius bei kaimus ir dovanodami žmonėms savo kūrybą.

Šiais metais jau penkiasdešimt devintąjį kartą vykęs tarptautinis poezijos festivalis ir jo ilgametė istorija patvirtina, jog „Poezijos pavasaris“ išlieka aktualus ir laukiamas visoje Lietuvoje, nes tai puiki galimybė susipažinti su šiuolaikine poezija.

Labai džiaugiamės, kad „Poezijos pavasaris“ kiekvienais metais apsilanko ir mūsų krašte, suburdamas poezijos mylėtojus ir poetus į gražius pasibuvimus, kuriuose skamba eilės, muzika, dainos. Gegužės 26 d. į Mažeikių rajoną atvyko net šeši poetai: Lietuvos rašytojų sąjungos narė, trijų poezijos knygų autorė, apdovanota Jaunojo Jotvingio premija už poetinį debiutą, Salomėjos Nėries literatūrinė premija už knygą „Sonatos“, vertėja, aktorė Sonata Paliulytė, Škotijoje, Glazgo mieste, gyvenanti penkių poezijos knygų autorė, Lietuvos žurnalistų, rašytojų, tautodailininkų sąjungų narė Rūta Mikulėnaitė-Jonuškienė, profesionali aktorė, dramaturgė, režisierė Nida Timinskaitė, vertėjas, prozininkas, poetas Simonas Bernotas, Lietuvos rašytojų sąjungos ir Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos narys, poetas, prozininkas, dešimties knygų autorius Tadas Žvirinskis, poetas ir bardas, dramaturgas ir režisierius Mindaugas Valiukas, išleidęs keletą eilėraščių knygų, pjesių rinkinį, už poetinį debiutą apdovanotas Zigmo Gėlės-Gaidamavičiaus premija.

Vidurdienį festivalio dalyviai eiles skaitė gausiai į renginį susirinkusiems Palnosų kaimo gyventojams. Skambėjo naujausi poetų eilėraščiai, sonetai ir dainų autoriaus bei atlikėjo Mindaugo Valiuko dainos. Svečius žemaitiškomis eilėmis pasveikino palnosiškė literatė Birutė Marčiauskienė, už poezijos ir dainų kupiną valandėlę poetams dėkojo Mažeikių cerebrinio paralyžiaus asociacijos atstovė Vida Baranauskienė, Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos Palnosų filialo bibliotekininkė Dovilė Kinčinienė.

Iš Palnosų „Poezijos pavasario“ dalyviai išskubėjo į Auksūdžio kaimą. Darželio-daugiafunkcio centro salėje su muzika ir dainomis poetus pasitiko Tirkšlių kultūros centro vokalinis instrumentinis ansamblis „Kasnakt“. Poetas Simonas Bernotas paskaitė eilėraščių iš pirmosios savo knygos „Reivas“, Lietuvos kultūros tarybos apdovanotos „Geriausio debiuto” prizu. Rūta Mikulėnaitė-Jonuškienė, šiuo metu gyvenanti Škotijoje, skaitė eiles apie škotiškas lapes ir kitus kūrinius. Klausytojus sužavėjo Mindaugo Valiuko tekstai apie žinomus žmones ir jo atliekamos dainos. Už eiles, jausmus ir emocijas svečiams dėkojo Mažeikių viešosios bibliotekos Auksodės filialo bibliotekininkė Dainora Valančauskienė.

Pradžiuginę poezijos posmais Palnosų ir Auksūdžio kaimų gyventojus, tarptautinio festivalio dalyviai gegužės 26-osios vakarą susitiko su poezijos mylėtojais Mažeikių Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje. Muzikinį sveikinimą visiems susirinkusiems dovanojo Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos jaunieji muzikantai ir dainininkai: Rusnė Gedutytė ir Ugnė Gerikaitė (mokytoja Eridana Tallat-Kelpšienė), Miroslava Kniazkova ir Jokūbas Jonušas (mokytoja Vilma Rakauskaitė), Emilijus Šiuša ir Oskaras Narkus (mokytojas Regvaldas Šmigelskis). Vėl skambėjo poetų skaitomi posmai, Mindaugo Valiuko tekstai bei dainos.

Visuose renginiuose svečiai dovanojo bibliotekoms naujausią „Poezijos pavasario“ almanachą su kompaktine plokštele ir poetų autografais, savo poezijos knygų. Įteikdama svečiams simbolines dovanėles, Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos direktorė Alina Bernotienė dėkojo festivalio dalyviams už suteiktą galimybę pažinti poetinio žodžio pasaulį, sušildantį žmonių sielas.

Po renginio Viešosios bibliotekos darbuotoja Janina Dambrauskaitė „Poezijos pavasario“ dalyviams pristatė bibliotekoje eksponuojamą Maironio lietuvių literatūros muziejaus parodą apie Henriką Nagį, aplankė jo ir poetės Liūnės Sutemos gimtąjį namą Stoties gatvėje.

Dangira Undžienė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Nuotraukos Janinos Dambrauskaitės, D. Undžienės

„Poezijos pavasaris‘ 2023“ Mažeikių Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje:

Kitos naujienos