Netradicinė istorijos pamoka Viekšnių filiale

Gegužės 11 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių miesto filiale vyko netradicinė istorijos pamoka „Seni seni mano mieli Viekšniai“, skirta Viekšnių miesto jubiliejiniams 230-siems metams paminėti. Pamokoje dalyvavo Viekšnių gimnazijos 6a klasės mokiniai ir jų mokytoja Orinta Ežerskienė.

Prieš 230 metų, gegužės 15 d. Viekšniams suteiktos Magdeburgo teisės, pasirašyta laisvojo miesto privilegija. Pažymint šią svarbią datą bibliotekininkė pakvietė šeštokus virtualiai pakeliauti po Viekšnius. Pamokos metu buvo apžvelgta miesto istorija, svarbiausi įvykiai, prisiminti žymūs žmonės ir jų darbai, aplankyti pagrindiniai istoriniai objektai. Visi kartu leidomės į pažintinę kelionę po gimtąsias vietas, kur jau daugybę kartų praeita, bet skubant, nesidairant tiesiog nepagalvota, kokia didinga praeitis čia slypi.

Bibliotekininkė pamoką paįvairino šmaikščiais pasakojimais iš Amelijos Lengvenaitės-Urbienės etnografinių aprašų ir senomis fotografo J. Kinčino nuotraukomis iš Bronislovo Kerio kompiuterinės knygos „Viekšnių kraštas“. Renginio metu mokiniai galėjo apžiūrėti bibliotekai padovanotą Amelijos Lengvenaitės-Urbienės spausdinimo mašinėlę, pavartyti etnografinius užrašus, laikraščius „Viekšnių žinios“.

Ši netradicinė pamoka padėjo praskleisti istorijos šydą ir suteikė daugiau žinių apie labai seną gimtąjį miestą – Viekšnius. Kuo geriau žmogus pažįsta savo kraštą, tuo labiau jį myli ir vertina. Pažindamas savo kraštą, mokinys pradeda suvokti savo tautinį tapatumą, suvokti save, savo vertybes ir pareigas.

Mūsų jaunimas yra kaip tik tie, kurie kuria ateitį, kurie prisimena, įprasmina ir perduoda istoriją ateities kartoms. Kiekvienas iš jų gali prisidėti prie gimtojo krašto puoselėjimo tvarkant, lankant, skaitant, domintis.

 

Rasa Vilkaitė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto filialo bibliotekininkė

Nuotraukos Onos Pačengienės

Kitos naujienos