Neeilinės knygos pristatymo vakaras Viekšnių miesto filiale

Gruodžio 21 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių miesto filiale vyko Jūratės Norvaišienės knygos „Vienos raidės istorijos“ pristatymo vakaras. Knyga išskirtinė tuo, kad joje yra 27 pasakojimai, kurių kiekvieną autorė parašė iš žodžių, prasidedančių ta pačia raide. Tai unikalus leidinys, atskleidžiantis lietuvių kalbos grožį, išskirtinumą ir turtingumą.

Renginyje autorė pasakojo, kaip gimsta vienos raidės istorijos, kas paskatino išleisti knygą, kokiai skaitytojų auditorijai skirtas leidinys. Daug renginio dalyvių dėmesio sulaukė spalvingos, stilingos knygos iliustracijos, kurios tarsi užkoduoja aprašomos istorijos raidę.

Susitikimo metu Jūratės Norvaišienės tekstus skaitė Viekšnių Vinco Deniušio meno mokyklos teatro dėstytoja Rita Bacevičienė, žiūrovų širdis šildė Viekšnių kultūros centro darbuotojų Ingos ir Kosto atliekamos dainos.

Išgirstos istorijos ir jauki vakaro atmosfera nepaliko abejingų. Susitikimo dalyviai žavėjosi ir stebėjosi sukurtomis istorijomis, juokaudami patys bandė kurti tekstus, prasidedančius ta pačia raide. Jūratės Norvaišienės kūrybos gerbėjai atsisveikino nešini naujomis knygomis, kurias pirko sau ir artimiesiems kaip dovaną šventų Kalėdų proga. Tad galima drąsiai teigti, kad ši neeilinė knyga „Vienos raidės istorijos“ su naujo pobūdžio tekstais sulaukė didelio susidomėjimo ir atrado savo skaitytojų ratą.

 

Rasa Vilkaitė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto filialo bibliotekininkė

Nuotraukos Onos Pačengienės

Kitos naujienos