Bibliotekoje lankėsi priešmokyklinukai

Nacionalinė bibliotekų savaitė paminėta Židikų bibliotekoje

Balandžio 23 d. prasidėjo 22-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Biblioteka – vienas pasaulis, daug istorijų, nes biblioteka – tai vieta, kur kiekvienas gali kurti savo istoriją, pilną naujų žinių, idėjų, kūrybos ir bendravimo. Šiemet Nacionalinės bibliotekų savaitės šūkis – „Tvari biblioteka“. Tai reiškia, kad bibliotekos gali ir turi būti tokios, kokių reikia skirtingiems į jas ateinantiems žmonėms.

Balandžio 22 d. Židikų bibliotekoje buvo eksponuojama Mažeikių darželio-mokyklos ,,Kregždutė“ ir Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos 3 klasės mokinių knygų skirtukų paroda „Knygelės skirtukas“. Kiekvienas knygos žymeklis skiriasi savita forma, minties išraiška, originalumu.

Ši paroda – tai žvilgsnis į knygą, skatinantis ją atsiversti, skaityti ir dalintis skaitymo džiaugsmu.

Balandžio 25 d. paruošta virtuali paroda „Žodžiai knygai, skaitymui, bibliotekai“. Tai Martyno Mažvydo, Vinco Mykolaičio-Putino, Džonatano Svifto, Antono Čechovo ir kitų žymių žmonių mintys apie knygas ir meilę bei pagarbą knygai.

Balandžio 25 d. bibliotekoje lankėsi Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos 3 klasės mokiniai ir jų mokytoja Jurgita Paulauskaitė.

Bibliotekininkė papasakojo apie Nacionalinės bibliotekų savaitės svarbą ir pažymėjo, kad šių metų šūkis „Tvari biblioteka“. Kai kurie vaikai jau lankėsi bibliotekoje ir žinojo, kurioje vietoje surasti storiausią bibliotekoje esančią knygą „Lietuviškų pavardžių žodynas“, kurį sudaro net 1356 puslapiai. Mokytoja paragino vaikus apsilankyti bibliotekoje ir sužinoti savo pavardės reikšmę. Bibliotekininkė parodė ir ploniausią, vos 4 puslapių bibliotekoje esančią knygą „Dvi sesutės ir ragana“, parodė knygą „Užsimerk“, negalintiems matyti vaikučiams. Vaikai čiupinėjo šią knygą ir negalėjo suprasti, kaip galima išmokti skaityti pirščiukais. Mokiniai sužinojo ir apie biblioteką, kiek joje knygų, kaip galima tapti skaitytoju.

Pasidžiaugę savo darbelių „Skirtukas knygelei“ paroda, vaikai nusprendė, kad į biblioteką tikrai užsuks, nes čia galima sužinoti ir pamatyti daug įdomių dalykų.

Balandžio 27 d. Židikų M. Pečkauskaitės gimnazijos priešmokyklinės grupės ugdytiniai – būsimi pirmaklasiai į biblioteką atėjo pirmą kartą. Bibliotekininkė parodė jiems vaikiškų knygų fondą, paaiškino, kaip knygos dėliojamos į lentynas, supažindino su bibliotekos taisyklėmis, bibliotekininko profesija. Išklausę bibliotekos darbuotojos pasakojimo apie vaikiškų knygelių įvairovę, patys vartė ir žiūrinėjo patikusias knygas. Bibliotekininkė parodė, kad pasakų knygos gali būti iliustruotos „iššokančiais“ paveikslėliais, įgarsintos. Vaikai suprato, kad skaitant nereikėtų lankstyti knygos puslapių, reikalingi skirtukai, kurie leidžia praskirti lapus ir pažymėti vietą, kurioje baigėte skaityti. Vaikams parodyta ir paskaityta kamišibai teatro dėžutėje esanti pasaka „Gimtadienis miške“.

Viešnagė bibliotekoje neprailgo, vaikai patyrė daug gerų emocijų, praturtino savo patirtį apie knygas ir knygų „namus“ – biblioteką.

Benita Vaizgėlienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios biblioteko
Židikų filialo bibliotekininkė

 

Kitos naujienos