Viekšnių miesto bibliotekoje vyko popietė „Mykolas Biržiška: Lietuvos patriotas iš Viekšnių“

Mykolas Biržiška: Lietuvos patriotas iš Viekšnių

Vasario 9 d. Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos Viekšnių miesto bibliotekoje vyko popietė „Mykolas Biržiška: Lietuvos patriotas iš Viekšnių“. Renginyje dalyvavo Viekšnių gimnazijos 4a klasės mokiniai ir jų mokytoja Violeta Gurskienė.

Mykolas, Vaclovas ir Viktoras Biržiškos – trys broliai iš Viekšnių, išskirtiniai profesoriai, savo gyvenimą paskyrę lietuvybės puoselėjimui. Prof. Mykolas Biržiška, vyriausiasis iš brolių – unikali lietuvių mokslo, kultūros ir politikos asmenybė, Vasario 16-osios Akto signataras.

Mokiniai buvo supažindinti su signataro biografija, mūsų bibliotekoje esančiomis jo knygomis, pristatyta profesoriaus įvairiapusiška veikla Lietuvoje ir užsienyje.

Popietės metu ketvirtokai aplankė profesorių M. V. V. Biržiškų memorialinę ekspoziciją, kuri, kaip ir biblioteka, yra įkurta gyvenamajame jų šeimos name.

Švęsdami Vasario 16-ąją, kasmet prisimename laisvės ir valstybės reikšmę, atsigręžiame į savo tautos istoriją ir suvokiame, kad viskas, ką turime būtinai padaryti, tai įamžinti mūsų kraštui svarbių žmonių atminimą vaikų lūpose.

Dėkojame Viekšnių vaistinės muziejui ir mūsų miesto gimnazijai už bendradarbiavimą.

 

Rasa Vilkaitė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto bibliotekos bibliotekininkė

Nuotraukos Onos Pačengienės

Kitos naujienos