Mėgėjų lėlių teatrų šventė „Svečiuose pas Mažeikiškį Kiškį“

Lapkričio 22 d.  Mažeikių Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje vyko mėgėjų lėlių teatrų šventė „Svečiuose pas Mažeikiškį Kiškį“. Tai viena iš paskutiniųjų Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos projekto „Lėlės, teatras + knyga → kūrybiška biblioteka“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Mažeikių rajono savivaldybė, veiklų.

Šventės dalyvius pasveikino Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos direktorė Alina Bernotienė ir šios bibliotekos personažas „Mažeikiškis Kiškis“. Jie  pasidžiaugė, kad šventėje dalyvauja svečiai, lėlių teatrai iš Židikų, Tauragės, Radviliškio bei gausus būrys žiūrovų iš Mažeikių lopšelių-darželių ir mokyklų. Į šventę atvyko Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos „Batuoto katino“ lėlių teatras, Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos lėlių teatras „Boružėlė“ ir Židikų kultūros centro lėlių teatras „Bebenčiukas“.

Lėlių teatrų pasirodymus pradėjo šeimininkai – Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos „Mažeikiškio Kiškio“ lėlių teatras. Aktoriai vaikams parodė spektaklį „Kaip kiškis batukus pirko“. Dvi miniatiūras „Peliukų nuotykiai bibliotekoje“ ir „Žvėreliai apie skaitymo naudą“ (aut. Genovaitė Lukšaitė) rodė lėlių teatras „Boružėlė“, o lėlių teatro „Bebenčiukas“ aktoriai vaikams pasekė dvi pasakas „Raudonkepurė“ ir „Trys paršiukai“. Dvi valandas trukusius pasirodymus nuotaikingu spektakliu „Margaspalvė uodega“ (pagal Martyną Vainilaitį) užbaigė „Batuoto katino“ lėlių teatras.

Nuoširdžiai dėkojame kolegoms iš Radviliškio, Tauragės, Židikų už puikius lėlių teatrų pasirodymus, o vaikams už dalyvavimą mūsų organizuotoje šventėje.

Projektą „Lėlės, teatras + knyga → kūrybiška biblioteka“  finansuoja:

 

Sigita Repšytė, projekto koordinatorė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja
Nuotraukos Sigitos Repšytės

Kitos naujienos