Mažeikių rajone vėl skambės „Poezijos pavasario“ balsai

Tradicinis „Poezijos pavasaris“– vienas gražiausių ir iškiliausių mūsų šalyje vykstančių literatūrinių renginių, kurį organizuoja Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Šiemet jis jau 58-asis ir po dvejų pandemijos metų šis tarptautinis festivalis grįžta tradiciniu laiku – gegužės mėnesį. Juk poezija ir pavasaris – neatsiejami vienas nuo kito. Kiekvieną pavasarį po Lietuvą pasklinda poetai, aplankydami ir mažiausius miestelius bei kaimus, dovanodami žmonėms poezijos ir muzikos šventę.

Į Mažeikių rajoną poetai atvyksta gegužės 27 d., penktadienį. Kiekvieną kartą tarptautinio festivalio dalyviai lankosi vis kitoje rajono vietovėje. Šį kartą poetai, tarp kurių yra ir kitų šalių atstovų, svečiuosis 11.30 val. Balėnose, 13.30 val. Užlieknėje ir 16.30 val. Mažeikiuose.

Eiles skaitys poetai  Daiva Molytė-Lukauskienė, Irma Šiolašvili (Sakartvelas), Juozas Žitkauskas. Dalyvaus Šveicarijos ir Lietuvos kalbininkas, vertėjas Markus Roduner. Dainuos bardas Povilas Girdenis. Renginyje Mažeikių viešojoje bibliotekoje koncertuos Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos merginų vokalinis ansamblis „Incanto“ (vadovė Natalija Dapšienė).

Maloniai kviečiame visus pavasario vakarą pasiklausyti eilėraščių ir dainų, susitikti, pabendrauti su meninio žodžio meistrais, pabūti poezijos bei muzikos pasaulyje.

 

Daugiau informacijos apie „Poezijos pavasario“ festivalio dalyvius:

Molytė-Lukauskienė Daiva | Lietuvos rašytojų sąjunga (rasytojai.lt)

Roduner, Markus (llvs.lt)

Juozas Žitkauskas: „Apie save visada kalbu atvirai, koks jau esu, toks esu“ – Bernardinai.lt

Povilas Girdenis – Vikipedija (wikipedia.org)

Kitos naujienos