Mažeikių rajone nuskambėjo „Poezijos pavasario“ balsai

2021 m. liepos 1 d. Mažeikių rajone lankėsi tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris“ dalyviai.  Poezija ir muzika skambėjo Bugeniuose, Pikeliuose ir Mažeikiuose.

Daugiau kaip 50 metų gyvuojantis tarptautinis poezijos festivalis kiekvieną pavasarį keliauja per Lietuvą, suburdamas poetus ir poezijos mylėtojus į gražius pasibuvimus, kuriuose skamba eilės, muzika, dainos. Dėl susiklosčiusios situacijos jau antrą kartą „Poezijos pavasaris“ sugrįžta vasarą. Sugrįžta su garsiausiais poetais, rašytojais, skaitovais ir muzikos atlikėjais. Šį kartą į mūsų kraštą atvyko poetė, aktorė, pedagogė Marija Meilė Kudarauskaitė, prozininkas, poetas, vertėjas Vidas Morkūnas, žurnalistas, fotografas, skaitovas, renginių vedėjas Juozas Šalkauskas ir dainuojamosios poezijos atlikėjas, istorikas, publicistas Povilas Girdenis.

Pirmasis susitikimas vyko Bugeniuose. Saksofono melodijomis svečius pasitiko muzikantas Robertas Bartašius. Eiles skaitė Meilė Kudarauskaitė, Vidas Morkūnas, žemaitiškas dainas, kurių daugelis sukurtos pagal garsaus kalbininko kraštiečio Alekso Girdenio žodžius, dainavo jo sūnus Povilas Girdenis. Renginio vedėjas Juozas Šalkauskas visus sužavėjo skaitomais Pauliaus Širvio, Jono Strielkūno ir kitų garsių poetų eilėraščiais.

Pikeliuose festivalio dalyviai aplankė šiuo metu tvarkomą Švč. Trejybės bažnyčią – vieną seniausių išlikusių medinių bažnyčių Lietuvoje, 1930 m. Vytauto Didžiojo mirties 500-osioms metinėms pastatytą paminklą, 1827 m. maro aukoms atminti pastatytą koplytstulpį.

Poezijos popietę, kuri turėjo vykti lauke, gražioje pievelėje, sutrikdė netikėtai prapliupusi liūtis. Didžiulis būrys įvairaus amžiaus pikeliškių sugužėjo į buvusios mokyklos patalpas. Skambėjo Pikelių kultūros namų ansamblio „Sodžius“ atliekamos dainos (vadovas Antanas Erlickas), Povilas Girdenis prisiminė savo sąsajas su šia vietove, Meilė Kudarauskaitė mažiesiems pikeliškiams ir vyresniesiems renginio dalyviams kalbėjo apie mūsų kalbos grožį, skaitė savo kūrybą iš naujausio rinkinio „77 žodeliavimai“.

Ši jau garbaus amžiaus poetė savo artistiškumu, raiškiu skaitymu sužavėjo ir mažeikiškius: daugiau kaip dvidešimties poezijos knygų vaikams ir suaugusiesiems autorė mintinai deklamavo savo eilėraščius, pristatė kūrybos rinktinę „Kai žodžių sielos ima šviest“. Mažeikių viešosios bibliotekos kiemelyje aidėjo sodrus renginio vedėjo Juozo Šalkausko balsas, jo skaitomos garsiausių poetų eilės apie Lietuvą. Kaimyniniame Akmenės rajone gimęs rašytojas, vertėjas, daugelio literatūrinių premijų laureatas, Vidas Morkūnas pasakojo apie savo literatūrinę veiklą, skaitė eiles. Žemaitiškomis dainomis džiugino bardas Povilas Girdenis, kuris trumpai papasakojo ir apie savo naują istorinių tekstų knygą „Artima praeitis“.

Visuose renginiuose svečiai dovanojo naujausius „Poezijos pavasario 2021“ almanachus su dalyvių autografais, o dėkingi žiūrovai džiaugėsi jiems dovanota poezijos ir muzikos švente.

Dangira Undžienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Nuotraukos Janinos Dambrauskaitės

Kitos naujienos