Mažeikiškiams pristatyta Česlovo Juršėno atsiminimų knyga

2024 m. gegužės 21-osios vakarą Mažeikių Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje vyko Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro, buvusio Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko Česlovo Juršėno knygos „Nenuobodaus gyvenimo mozaika” pristatymas.

2023 m. Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos išleista žurnalisto, politiko, daugelio žinynų ir enciklopedijų autoriaus, redakcinių kolegijų nario prisiminimų knyga iškart tapo bestseleriu. Jos tiražas kartojamas jau ketvirtą kartą. Knyga „Nenuobodaus gyvenimo mozaika“ – tai asmeniniai Č. Juršėno įspūdžiai ir apmąstymai apie dalyvavimą sprendžiant Lietuvai svarbius reikalus, atsiminimai apie gyvenimo ir veiklos kelyje sutiktus žmones. Ilgametis Seimo pirmininkas autentiškoje prisiminimų knygoje savo gyvenimą dėsto tarsi mozaiką: kiekvienas leidinio skyrius apibūdina autorių, atskleidžia aplinkybes, kurios turėjo įtakos jam pasirinkti tam tikrą gyvenseną. Joje gausu nuotraukų bei pieštų šaržų iš renkamos kolekcijos.

Renginyje Č. Juršėnas prisiminė savo darbą dienraščiuose, radijuje ir televizijoje – visa tai jam buvo įdomu ir lėmė jo pasirinkimą pasukti į politiką, o politikos apžvalgininko patirtis pasitarnavo dirbant Parlamento darbe, būnant Seimo pirmininku. Tad didžioji knygos dalis yra skirta politikai. „Būti politiku visų pirma reiškia tarnauti valstybei ir jos žmonėms“, – sakė knygos autorius.

Susitikimo metu svečias paatviravo, kad jam labai miela atvykti į Žemaitiją, o su Mažeikių kraštu jį sieja ypatingas ryšys –  iš čia kilusi, dabar jau anapilin iškeliavusi, jo žmona Jadvyga.

Atvirai ir nuoširdžiai apie knygos gimimą, politiko vaikystę, studijų metus su pašnekovu diskutavo Mažeikių rajono Auksūdžio mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Ingrida Braziulienė. Į renginio moderatorės klausimus Č. Juršėnas atsakinėjo išsamiai, o dažnai ir itin šmaikščiai.

Už įdomų ir linksmą susitikimą gerbiamam svečiui dėkojo ir atminimo dovanėlę įteikė Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos direktorė Alina Bernotienė.

Po renginio Č. Juršėnas mielai bendravo su mažeikiškiais, dalijo autografus įsigijusiems „Nenuobodaus gyvenimo mozaiką“ bei pasirašė Viešosios bibliotekos svečių knygoje.

 

Dalia Alseikienė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus bibliografė

Nuotraukos Janinos Dambrauskaitės

Kitos naujienos