Mano knygų pasaulis

Balandžio 23 d., kai minima Pasaulinė  knygos ir autorių teisių diena, Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių miesto filiale vyko virtualus edukacinis užsiėmimas „Mano knygų pasaulis“, kuriame dalyvavo  Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos Ruzgų skyriaus 1–5 klasių mokiniai ir jų mokytojos.

Pasaulinė knygos ir autorinių teisių diena švenčiama visame pasaulyje Jungtinių Tautų organizacijos sprendimu. Šia švente siekiama pabrėžti knygos vertę, apginti autorių teises ir paskatinti kuo daugiau skaityti. Bibliotekininkė Rasa Vilkaitė ir Zuikis Saliamonas stengėsi įtikinti vaikus, kad skaitymas gali teikti džiaugsmą. Juk kiekviena knyga yra ypatinga, tik būtina surasti tą savąją, kuri pažadins meilę skaitymui.

Mokiniams buvo pristatytos įvairios knygos: interaktyvios su papildyta realybe, erdvinės, kitaip vadinamos knygos – teatras arba 3D, elektroninės, garsinės knygos, Brailio raštu parašytos knygos. Ypač vaikus nustebino dar gana naujas ir retas leidinys Lietuvoje – bežodės knygos. Informacija jose pateikiama tik vizualinėmis priemonėmis, be žodžių, todėl šias knygas supranta skirtingų kultūrų ir kalbų žmonės, tačiau joms perskaityti gali prireikti daugiau laiko ir kūrybiškumo.

Užsiėmimo metu buvo išsiaiškinta, kodėl verta skaityti knygas, kokios knygos labiausiai patinka vaikams, aptarti pasaulio ir Lietuvos knygų dydžių rekordai.

Susitikimas suteikė vaikams žinių apie knygos svarbą, temų ir formų įvairovę. Pabaigoje priėjome išvadą, kad skaitymas suteikia laimės ir su knyga galima švęsti.

Renginys skirtas Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei.

 

Rasa Vilkaitė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos