Viekšnių miesto bibliotekoje vyko integruota pamoka „Lietuviško žodžio kelias“

Lietuviško žodžio kelias

Kovo 19 d. Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos Viekšnių miesto bibliotekoje vyko integruota lietuvių kalbos ir pasaulio pažinimo pamoka „Lietuviško žodžio kelias“. Pamokoje dalyvavo Viekšnių gimnazijos 4a klasės mokiniai ir jų mokytoja Violeta Gurskienė.

Šioje netradicinėje pamokoje vaikai sužinojo apie Spaudos draudimo laikotarpį Lietuvoje, kas buvo knygnešiai, kur buvo spausdinamos lietuviškos knygos spaudos draudimo metais, kokiu būdu jos pasiekdavo Lietuvą, kur knygos buvo slepiamos, kas buvo daraktoriai.

Mokiniai susidomėję klausėsi pasakojimų apie Viekšnių krašto knygnešius, aktyviai dalyvavo viktorinoje, žiūrėjo filmo „Knygnešys“ ištrauką.

Po pamokos visi kartu aplankėme vieną iš dar išlikusių knygnešių kapų Viekšnių senosiose kapinėse. Čia palaidota Beržanskių šeima. Vaikai uždegė žvakutes, sukalbėjo maldą, kaip ir prašoma užraše ant paminklo.

Tyliai stovėdami prie kapo, mokiniai suvokė, koks sunkus buvo knygos kelias iki skaitytojo ir kad visi privalome saugoti ir tausoti brangiausią knygnešių palikimą – knygas ir kalbą.

Bibliotekoje ketvirtokai paliko savo kūrybos tekstus ir piešinius, skirtus Lietuvai, gimtajai kalbai. Darbelių paroda bibliotekoje bus eksponuojama iki balandžio 15 d.

 

 

Rasa Vilkaitė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto bibliotekos bibliotekininkė

Nuotraukos Onos Pačengienės ir Violetos Gurskienės

Kitos naujienos