Leidyklų diena Mažeikių viešojoje bibliotekoje

Įdomi knygų pristatymo programa, nauji leidiniai, kava, arbata ir saldumynai lankytojams – toks naujo formato renginys 2023 m. gegužės 17 d. vyko Mažeikių Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje. Leidyklų „Andrena“, „Baltos lankos“, „Charibdė“ ir „Raidynėlis“ atstovės pasirūpino, kad šią dieną veiklų ir pažintinės informacijos būtų ir vaikams, ir jaunimui, ir suaugusiesiems. Renginio atidaryme džiugią pavasarinę nuotaiką visiems dovanojo puikus Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos merginų vokalinis ansamblis „Incanto“, vadovaujamas Natalijos Dapšienės. Pristatydama visos dienos programą, leidyklos „Andrena“ vadovė Nijolė Petrošienė sakė, kad „esame XXI amžiaus knygnešiai, ieškantys kelių į skaitytojų širdis“. Keturių leidyklų organizuojamas naujo formato renginys patinka knygų mylėtojams ir sparčiai populiarėja. Viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Indrė Drungilienė dėkojo leidyklų vadovėms už gražią knygų populiarinimo iniciatyvą ir palinkėjo visiems prasmingos bei turiningos dienos.

Iš pat ryto Leidyklų dienoje apsilankė patys mažiausieji mūsų draugai iš Mažeikių lopšelio-darželio „Saulutė“. Priešmokyklinukai dalyvavo leidyklos „Raidynėlis“ edukaciniuose užsiėmimuose „Skiemenų dėlionė. Jungiu skiemenis, skaitau žodžius“, kuriuos vedė leidyklos vadovė Angelė Rinkevičienė. Leidykla „Andrena“ pristatė Mažeikių „Žiburėlio“ pradinės mokyklos 2a klasės mokiniams ir jų mokytojoms magišką indėnų literatūrą bei filmą apie rašytoją Pilkoji Pelėda ir jo knygą ,,Seidžija ir jos bebrai“.

Pavasario progimnazijos 7b (mokytoja R. Žumbytė) ir 7c (mokytoja D. Šakinienė) klasių moksleiviams čia vyko integruota literatūros ir istorijos pamoka, skirta Partizanų pagerbimo dienai.  Leidyklos „Andrena“ vadovė Nijolė Petrošienė septintokams pristatė rašytojo, Nepriklausomybės Akto signataro Kazio Sajos ir literatūrologo Alberto Zalatoriaus sukurtą dokumentinį filmą „Knygnešio duktė“, pasakojantį apie Lietuvos laisvės kovų dalyvę Mariją Žiliūtę, slaugiusią miškuose partizanus, tarp jų ir Joną Žemaitį.

Po filmo peržiūros moksleiviai ir mokytojos buvo pakviesti apžiūrėti bei įsigyti leidyklų siūlomų knygų. O jų čia buvo daug ir įvairių: mokslinių, pažintinių, enciklopedinių, naujausių grožinės literatūros knygų, vaikams skirtų leidinėlių.

Vieną iš įdomiausių „Charibdės“ leidyklos knygų „1000 architektūros šedevrų“ originaliai pristatė leidyklos vadovė ir knygos vertėja Rita Kubilienė. Ji pakvietė lankytojus dalyvauti protmūšyje. Pateikdama klausimus apie architektūrą, viešnia pasakojo apie žymiausius pasaulio architektus ir jų sukurtus statinius. Nors klausimai buvo nelengvi, Trečiojo amžiaus universiteto ir bibliotekos komandų dalyviai praturtėjo naujomis žiniomis apie architektūrą, o komandos gavo dovanų po knygą.

Vakarop knygų mylėtojai turėjo galimybę stebėti pokalbių su viena žymiausių lietuvių rašytojų Kristina Sabaliauskaite vaizdo įrašus, kuriuos pristatė leidykla „Baltos lankos“.

Visą dieną lankytojai buvo vaišinami kava ir arbata, mažojoje skaityklėlėje galėjo pavartyti, paskaityti bet kurią leidyklos pristatomą knygą, o patikusią ir įsigyti.

Leidyklų dienos Mažeikių rajone tęsiasi. Gegužės 18 d. „Andrena“, „Baltos lankos“, „Charibdė“ ir „Raidynėlis“ lankėsi Tirkšliuose, o gegužės 19 d. – Židikuose.

Informaciją parengė
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos darbuotojos:
Dangira Undžienė,
Dalia Alseikienė,
Ingrida Jonušienė

Nuotraukos Indrės Drungilienės ir Dangiros Undžienės

Kitos naujienos