Kviečiame prisiminti Vienužį

Mažeikių rajono savivaldybės viešoji biblioteka tęsia tradiciją pristatyti visuomenei žymiausius mūsų krašto kultūros ir literatūros kūrėjus. 2020 metais Mažeikių viešosios bibliotekos interneto svetainėje sukurtas interaktyvus žemėlapis „Mažeikių kultūrinis lobynas“ nuolat pildomas naujais įrašais, kurie sukuriami lankant mūsų rajone esančius objektus, susijusius su žymių žmonių gyvenimu, jų atminimo įamžinimu. Tokia vieta yra Laižuva, menanti lietuvių literatūros klasikų Antano Vienažindžio, Juozo Tumo-Vaižganto gyvenimo vingius. Šie iškilūs dvasininkai lietuvių literatūroje ir liaudyje paliko gilius pėdsakus ne vien kaip dvasininkai, bet ir kaip kūrėjai.

Rugsėjo 26 d. – 180-osios ryškiausio lietuvių liaudies dainiaus A. Vienažindžio gimimo metinės.  Kunigas, poetas, daraktorius, draudžiamosios lietuviškos spaudos platinimo organizatorius Laižuvoje klebonavo 16 paskutinių gyvenimo metų. Laižuviškiai iki šiol saugo Vienažindžio atminimą: mini gimimo ir mirties metines, prižiūri jo statytos bažnyčios šventorių, tebedainuoja pagal poeto eiles sukurtas dainas, tvarko amžino poilsio vietą. Poetas brangus ne tik tų vietovių, kuriose jis gyveno, žmonėms, bet ir visos Lietuvos literatūros tyrinėtojams, poezijos mylėtojams.

Rugsėjo 23 d. 17.30 val. Mažeikių viešoji biblioteka kviečia prisiminti A. Vienažindžio gyvenimą ir kūrybą.  Literatūros vakare  „Tada aš laimingas, kada jums dainuoju…“ mokytoja Laima Skabickienė kalbės, kuo svarbus Vienužis mūsų kraštui, jo giesmes skaitys garsus Lietuvos aktorius, režisierius Algirdas Latėnas.  Bus pristatoma Mažeikių viešosios bibliotekos darbuotojų parengta paroda „Antano Vienažindžio atminimo marga pynė“.

Maloniai kviečiame dalyvauti turinčius galimybių pasus.

Renginio rėmėja Mažeikių rajono savivaldybė

 

Kitos naujienos