Kviečiame į susitikimą su kolekcininku Jonu Nekrašiumi

Kokia lietuviška knygelė yra pati mažiausia? Ar matėte miniatiūrinį ekslibrisą? Kviečiame rugsėjo 21 d., ketvirtadienį, 12 val. į susitikimą su kolekcininku Jonu Nekrašiumi Mažeikių Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje.

Svečias pristatys savo unikalios kolekcijos parodą „Lietuviška miniatiūrinė knyga ir ekslibrisas“, papasakos mažiausių lietuviškų knygelių leidimo istoriją, demonstruos tokias knygutes ir miniatiūrinius ekslibrisus. Kiekvienas jų – didelio meistriškumo ir nepaprasto kruopštumo dailininko kūrinys, tad tokių ekslibrisų nėra daug sukurta.

Parodoje bus eksponuojamos 1960–2022 metais Lietuvoje įvairiu laiku išleistos 75 miniatiūrinės knygelės ir lietuvių dailininkų sukurti 35 miniatiūriniai ekslibrisai. Jie buvo pradėti kurti, kai atsirado mažytės knygutės. Tai 1968–2004 metais Pauliaus Arlausko, Alfonso Čepausko, Vytauto Jakšto, Vaidoto Janulio, Savinijaus Katausko, Klemenso Kupriūno, Onos Šimaitytės-Račkauskienės, Viliaus Šliuželio ir kitų autorių sukurti knygos ženklai, skirti Lietuvos kultūros ir visuomenės veikėjams, dailininkams, kolekcininkams, asmeninių bibliotekų savininkams.

Paroda veiks iki spalio 20 d.

 

Kitos naujienos