Kviečiame į susitikimą su „Būtsargiais“ Mažeikių viešojoje bibliotekoje!

2022 m. gegužės 17 d., antradienį, 17 val. Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyks Alberto Švenčionio fotografijų albumo „Būtsargiai” pristatymas ir fotografijų parodos „Būtsargiai – Lietuvos piliakalniai“ atidarymas.

Renginyje dalyvaus: Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, meno kūrėjas, Tarptautinės meninės fotografijos federacijos (AFIAP), Lietuvos žurnalistų sąjungos narys, daugelio parodų dalyvis ir rengėjas Albertas Švenčionis, archeologijos istorikas, humanitarinių mokslų daktaras Gintautas Zabiela, Žemaitijos medinčius, „Žvėrinčiaus“ įkūrėjas ir puoselėtojas, knygos „Vilko kailyje“ autorius Petras Dabrišius.

Kaunietis inžinierius A. Švenčionis jau kone dešimtmetį skiria savo laiką ir jėgas Lietuvos piliakalnių, kuriuos autorius vadina būtsargiais, vaizdų įamžinimui fotografijose. Tarp jų yra ir Mažeikių rajono piliakalnių nuotraukų. 2021 m. išleistas fotografijų albumas „Būtsargiai“, kuriame menininko darbus pristato archeologo dr. Gintauto Zabielos įžanginis žodis. Fotografijų parodą lydi ir unikaliai pateiktos piliakalnių legendos, padavimai. Tai ant medinės lentelės pritvirtinti bičių vaško korių lakštai, o ant jų – rankų darbo popierius su tekstais. Tokia paroda primena ne tik Lietuvos istorijos faktus, bet ir populiarina tautosaką, kurioje skleidžiasi tiek daug senosios mūsų protėvių išminties, vaizduotės bei tikėjimo paslapčių. „Verta pasidžiaugti tuo, jog Albertas Švenčionis istorinių žinių, susijusių legendų ir padavimų lobyną derina su kūryba. Autentiškai ir vizualiai patraukliai eksponuodamas savo kūrinius jis primena apie mūsų krašto didybę bei grožį.  Galima sakyti, jog šioje parodoje, pačia patraukliausia forma – per meno kūrinį, skatinama domėtis šalies istorija“, – pažymi menotyrininkė Miglė Morkūnaitė.

Autorius yra sukūręs 14 fotografijų ciklų, surengęs 34 personalines parodas Lietuvoje ir užsienyje, už kūrybinę veiklą pelnęs daugybę įvairių, tarp jų ir tarptautinių, apdovanojimų. Už fotografijų parodą „Būtsargiai – Lietuvos piliakalniai“ jam įteiktas Lietuvos kultūros ministerijos įsteigtas medalis.

Apipinti legendomis piliakalniai primena apie protėvių kovas, pasiaukojimą, jie tarsi pasakoja tautos istoriją. Piliakalniai kviečia į susitikimą su paslaptimi. Pajuskime ją žvelgdami į Alberto Švenčionio fotografijas, skaitydami legendas vaškinėse lentelėse, klausydamiesi archeologo Gintauto Zabielos pasakojimų, medinčiaus Petro Dabrišiaus šamaniško būgno garsų, kurie aidės susitikimo su „Būtsargiais“ renginyje.

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus informacija

Nuotraukos Dangiros Undžienės

Kitos naujienos