Kviečiame į knygos pristatymą

Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje 2021 m. lapkričio 11 d. 17 val. vyks knygos „MAŽOJI LIETUVA: LIETUVININKŲ KOVOS“ pristatymas.

Dalyvaus Mažosios Lietuvos reikalų tarybos pirmininkas, knygos sudarytojas ir straipsnių autorius VYTAUTAS ŠILAS, Mažosios Lietuvos istorikas, enciklopedininkas, straipsnio autorius ALGIRDAS MATULEVIČIUS, Mažosios Lietuvos reikalų tarybos valdybos narė, kultūros ir visuomenės veikėja BIRUTĖ KURGONIENĖ, leidyklos ANDRENA vadovė NIJOLĖ URBŠYTĖ-PETROŠIENĖ.

Renginį ves Birutė Kurgonienė. Prieš renginį ir po jo turėsite galimybę įsigyti leidyklos „Andrena“ knygų ir pabendrauti su kraštiete Nijole Urbšyte-Petrošiene.

Apie knygą:

Lietuvos istorijoje tebėra nemažai tokių istorinių įvykių, kurių reikšmė laikui bėgant ne mažėja, bet didėja. Viena iš jų – 1918 metų lapkričio 30 d. TILŽĖS AKTAS (Deklaracija), kuriuo paskelbta Mažosios ir Didžiosios Lietuvos vienybė ir siekis susijungti į vieną valstybę. Po 1923 m. sausio 10–15 dienomis įvykusio sėkmingo Klaipėdos krašto sukilimo iš dalies buvo įgyvendinti abiejų Lietuvų suvienijimo siekiai.

Sukilimo varomoji jėga buvo Mažosios Lietuvos tautinės tarybos nariai. Knygoje pateikiami mažiau žinomi dokumentai, gausu nuotraukų, susijusių su lietuvininkų ir Mažosios Lietuvos bičiulių tautine veikla.

Tai dvylikos autorių, žymių Lietuvos istorikų, Mažosios Lietuvos veikėjų, politikų – Algirdo Matulevičiaus, Erdmono Simonaičio, Vytauto Šilo, Vytauto Grubliausko, Algirdo Antano Gliožaičio, Petro Šmito, Algio A. Regio, Alberto Juškos, Dainiaus Žalimo, Aleksandro Vitkaus, Vaclovo Bagdonavičiaus, Aro Lukšo – kolektyvinis darbas. Sudarytojas – Vytautas Šilas.

Knygoje aptariama lietuvininkų (mažlietuvių) kultūrinė, socialinė ekonominė, apskritai tautinė padėtis vokiečių valdomoje Prūsijos valstybėje, siekis išlaikyti lietuvybę, Tilžės Akto signatarai, iškeliami Klaipėdos krašto sukilimo dalyvių žygdarbiai.

Knyga „MAŽOJI LIETUVA: LIETUVININKŲ KOVOS“ užpildys Mažosios Lietuvos pažinimo spragą. Tikimės, kad leidinys išsklaidys skaitytojų abejones, ar Mažoji ir Didžioji Lietuva išties sudaro vieną bendrą lietuvių Tėvynę.

Pirmas knygos variantas tokiu pačiu pavadinimu ir mažu tiražu išleistas 2010 m. Dabar knyga gerokai papildyta straipsniais ir dokumentais.

Kitos naujienos