Kūrybinės dirbtuvės „Mano dabartis ir ateitis“ su dailininke Ieva Babilaite

Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvyko kūrybinės dirbtuvės vaikams su viena žymiausių knygų vaikams iliustruotojų Lietuvoje, meno terapeute, M. K. Čiurlionio menų gimnazijos dailės mokytoja Ieva Babilaite-Ibelgauptiene. Jos iliustruotos knygos ne kartą yra pelniusios gražiausių metų knygų vaikams apdovanojimus.

Šis užsiėmimas – pirmasis projekto „Emocijų laboratorija“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Mažeikių rajono savivaldybė renginių.

Ne tik susitikti su knygų dailininke, bet ir padirbėti kūrybinėse dirbtuvėse „Mano dabartis ir ateitis“ panoro „Ventos“ progimnazijos ir Sodų pagrindinės mokyklos penktokai su mokytojomis Virginija Tupikaite-Jasutiene ir Daiva Brazauskiene.

Prieš prasidedant dirbtuvėms menininkė trumpai apibūdino savo profesiją. Sakė, kad vieni istorijas pasakoja žodžiais, o kiti vaizdais. Prisiminė, kaip jai pačiai kilo mintis pradėti kurti dvipuses iliustracijas su iškirtimu, parodė, kaip šios iliustracijos atrodo jau sukurtose knygose. Dirbtuvių metu ji vaikams pasiūlė  patiems susikurti tokias dvipuses  iliustracijas su iškirtimu  pagal knygą „Vaizdai iš gyvenimo bobulytės ir kt.“ Vaikai, naudodami įvairias priemones, karpė, klijavo, spalvino savo paties portretą ir aplinką, kurioje gyvena dabar ir kurioje svajoja gyventi ateityje.

 

Sigita Repšytė, projekto koordinatorė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja

Nuotraukos Ingridos Jonušienės

 

 

Kitos naujienos