Laimos Lavaste knygos „Kunigas Ričardas“ pristatymas Mažeikių viešojoje bibliotekoje

Kunigas Ričardas Doveika: „Tik išmokę gyventi dėl kitų, galėsime gyventi dėl savęs“

2024 m. balandžio 12 d. Mažeikių Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta Laimos Lavaste knyga „Kunigas Ričardas“. Pristatyme dalyvavo knygos autorė L. Lavaste ir kunigas Ričardas Doveika.

Į susitikimą su visų gerbiamu ir mylimu dvasininku susirinko tiek mažeikiškių, kad netilpo nedidelėje bibliotekos salėje. Tačiau daugybė žmonių daugiau kaip pustrečios valandos kantriai klausėsi kunigo žodžių stovėdami ir koridoriuje, šalia salės durų.

Garsi žurnalistė ir populiarių knygų autorė Laima Lavaste pasakojo knygos atsiradimo istoriją, pabrėžė Ričardo Doveikos asmenybės išskirtinumą, jo meilę žmogui ir tikėjimą gėriu. „Tai kunigas iš Dievo“, – sakė knygos autorė.

R. Doveika savo kalboje palietė daugybę ypatingai svarbių temų. Jis kalbėjo apie šv. Velykų laikotarpio prasmę, apie teises, vertybes ir pasirinkimus, papročius ir tradicijas, apie tėvų ir vaikų santykius, apie laisvę ir vergystę, kaip mokytis gyventi dėl kitų ir kaip grąžinti pasitikėjimą. Žavėjo kunigo atvirumas, nuoširdumas ir išmintis.

Atsivežtų knygų dėžutė ištuštėjo akimirksniu ir neužteko visiems, norintiems įsigyti knygą su autorės ir kunigo autografais. Tačiau svečiai ir po renginio negailėjo savo laiko nuoširdžiam bendravimui su kiekvienu, atėjusiu prasmingai praleisti penktadienio vakarą bibliotekoje.

Dangira Undžienė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Kitos naujienos