Kraštiečiai – Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatai

Mažeikių Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje parengta knygų paroda „Kraštiečiai – Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatai“. Joje eksponuojami 34 spaudiniai.

1997-aisiais įsteigtas Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno apdovanojimas teikiamas už Lietuvos ir Pasaulio lietuvių kūrėjų bendruomenės reikšmingiausius kultūros ir meno darbus bei ilgametį kūrybinį indėlį į kultūrą ir meną. Apdovanojamų asmenų sąrašus paruošia Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisija, sprendimą dėl skyrimo priima Lietuvos Respublikos Vyriausybė.

Ši garbinga premija skirta ir septyniems iš Mažeikių krašto kilusiems kūrėjams. Pirmuoju šios premijos laureatu 1999-aisiais tapo prozininkas, dramaturgas, eseistas Romualdas Granauskas. Vyriausybės apdovanojimu pagerbti ir buvęs Lietuvos valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Ramutis Balčiūnas (2003), fotomenininkas bei fotožurnalistas Romualdas Rakauskas (2004), kino ir teatro aktorė Gražina Balandytė (2006), keliautojas orientalistas, fotografas ir poetas Paulius Romualdas Normantas (2007), rašytojas, vertėjas, žurnalistas Algimantas Aleksandras Mikuta (2011) bei istorikė, ilgametė Kretingos muziejaus direktorė, poetė Vida Kanapkienė (2019).

Parodoje eksponuojamos iškilių kraštiečių knygos, fotoalbumai ne tik iš mūsų bibliotekos fondų, bet ir vienetiniai egzemplioriai, atsisiųsti iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bei Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešųjų bibliotekų saugyklų. Parodoje eksponuojami net 6 mažeikiškiams nematyti keliautojo, fotografo Pauliaus Romualdo Normanto užsienio leidyklose išleisti fotoalbumai iš jo ekspedicijų bei slapyvardžiu Paulius Lai Vėjus Normantas pasirašyta itin neįprastai įrišta (verčiama iš abiejų pusių, ištiesiama, pakabinama) poezijos knyga „Baltas: [108+ 1 haiku ir eilių]“. Parodoje galima pamatyti į vokiečių bei norvegų kalbas išverstus prozininko Romualdo Granausko kūrinius „Duonos valgytojai“, „Trečias gyvenimas“ ir „Jaučio aukojimas“.

Mažeikių kraštas gali didžiuotis išauginęs didelį būrį talentingų kūrėjų, kurių indėlis į kultūrą ir meną buvo taip aukštai įvertintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

Paroda Viešosios bibliotekos antrojo aukšto parodų vitrinose bus eksponuojama iki vasario 29 d. Kviečiame apsilankyti ir susipažinti su iškilių kraštiečių kūryba!

Dalia Alseikienė,

Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus bibliografė

Kitos naujienos