Kokia gali būti knyga?

Sausio 23 d. Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos Viekšnių miesto bibliotekoje vyko edukacinis renginys „Kokia gali būti knyga?“, skirtas Tarptautinei edukacijos dienai paminėti.

Jungtinės Tautos sausio 24 dieną paskelbė Tarptautine edukacijos diena. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į žmones, neturinčius galimybių mokytis ir siekti, kad mokslas būtų prieinamas visiems. Galime tik pasidžiaugti, kad mūsų šalyje vaikai turi teisę į mokslą, gali siekti savo tikslų, tobulėti. Minėdami šią dieną, pakvietėme Viekšnių gimnazijos 3b klasės mokinius ir jų mokytoją Vandą Juozapavičienę į edukacinį renginį Viekšnių miesto bibliotekoje.

Bibliotekininkė papasakojo vaikams skaidrėmis iliustruotą knygos atsiradimo istoriją, supažindino su papiruso ir pergamento gamyba, paaiškino, kas yra ekslibrisas. Trečiokai sužinojo įspūdingiausius pasaulio ir Lietuvos knygų rekordus, aptarė knygų svarbą žmogaus gyvenime.

Kūrybinių dirbtuvių metu pasigaminome knygutes, lankstėme, kirpome, klijavome, rašėme ir piešėme. Knygutės savininką galėjome atpažinti pagal specialiai kiekvieno trečioko susikurtą ekslibrisą.

Edukacijų dėka yra įtvirtinami bendrieji vaikų įgūdžiai, plečiamas akiratis, mokomasi naujų dalykų, ugdomas kūrybiškumas, bet didžiausią naudą duoda šiltas bendravimas, patiriamos teigiamos emocijos.

 

Rasa Vilkaitė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto bibliotekos bibliotekininkė

Nuotraukos Onos Pačengienės

Kitos naujienos